Chesky, odnosząc się do rosyjskiej inwazji, określił sytuację krótko: „karty zostały wyłożone na stół".  W przeciągu tygodnia Airbnb zaoferowało darmowe mieszkania dla 100 000 ukraińskich uchodźców uciekającym do krajów europejskich, w tym do Polski, Niemiec, Węgier i Rumunii.

Użytkownicy Airbnb również biorą sprawy w swoje ręce. Jak donosi The Guardian, członkowie społeczności wynajmują za pośrednictwem Airbnb mieszkania na Ukrainie, aby wesprzeć w ten sposób mieszkańców tego kraju, borykającym się z poważnymi trudnościami ekonomicznymi.

Moja żona i ja właśnie zarezerwowaliśmy twoje mieszkanie na tydzień, ale oczywiście nie będziemy go odwiedzać. To tylko po to, abyś mógł otrzymać trochę pieniędzy. – napisał jeden z użytkowników do wynajmującego w Airbnb na Ukrainie.

Airbnb zgodziło się również znieść opłaty dla gości i gospodarzy od wszystkich rezerwacji dokonanych na Ukrainie.

Według ONZ od rozpoczęcia rosyjskiej inwazji z kraju uciekło ponad milion uchodźców i szacuje się, że do czterech milionów ludzi może ostatecznie opuścić ten kraj.

Airbnb to serwis internetowy umożliwiający wynajem lokali od osób prywatnych. Platforma powstała w 2008 roku. Portal Airbnb zrzesza miliony gospodarzy z ponad 191 krajów świata.