Ludzie kultury i sztuki również nie pozostają obojętni na wydarzenia na terytorium Ukrainy. I chociaż ich moc jest znacznie mniejsza niż w przypadku potentatów technologicznych, to apelują do sumień walczących żołnierzy oraz nawołują do opamiętania.

David Gilmour muzyk, wokalista i człowiek od zawsze kojarzony z legendarną brytyjską grupą Pink Floyd również zabrał głos w tej sprawie. Na swoim Twitterze zamieścił apel skierowany do rosyjskich żołnierzy, zawierający też bardzo osobisty element.

Rosyjscy żołnierze, przestańcie zabijać swoich braci. W tej wojnie nie będzie zwycięzców. Moja synowa jest Ukrainką, a moje wnuczki chcą odwiedzić i poznać ich piękny kraj. Zatrzymajcie to, zanim wszystko zostanie zniszczone. Putin musi odejść

Artyści masowo bojkotują Rosję – odwoływane są koncerty i inne występy. Wielu ludzi świata kultury zdecydowało się przeznaczyć część dochodów ze swojej działalności na wsparcie akcji humanitarnych i pomoc Ukrainie.

Znany pisarz Stephen King pokazał się ostatnio w mediach społecznościowych w koszulce z napisem: „I stand with Ukraine".