Jakiś czas temu pisaliśmy o rabunku rekwizytów należących do rodziny królewskiej, którego dokonano na planie zdjęciowym kolejnego sezonu popularnego serialu The Crown. Zginęły wtedy rekwizyty o wartości 150 tys. funtów. Złodzieje włamali się do samochodów należących do ekipy i wynieśli masę cennych przedmiotów. Nikt nie potrafił powiedzieć jak do tego doszło.

Zaledwie dzień później, dwudziestu zamaskowanych złodziei włamało się na plan Lupina i skradli przedmioty o łącznej wartości 300 000 euro.

Napad na plan Lupina miał miejsce na północno-zachodnim przedmieściu Paryża, zwanym Nanterre. Złodzieje podobno odpalili fajerwerki przed ucieczką ze sprzętem, żeby odwrócić uwagę od swojego czynu oraz ucieczki. Władze Nanterre rozpoczęły dochodzenie.

25 lutego, podczas kręcenia nadchodzącego sezonu Lupina, miał miejsce incydent. Nasza obsada i ekipa są bezpieczni i nie było żadnych obrażeń - potwierdził Netflix w oświadczeniu dla Variety.

Lupin jest drugim co do wielkości międzynarodowym hitem Netflix po Squid Games i nie jest jedyną produkcją powstającą w Paryżu – trzeba tu wspomnieć też o Emily w Paryżu i Call My Agent. Wynika to z nowych przepisów, jakie ogłosiła niedawno Francja, z których wynika, że ??serwisy streamingowe, muszą reinwestować co najmniej 25 procent przychodów uzyskanych w kraju w lokalne produkcje.