Jak donosi Deadline, Amazon Prime Video prowadzi negocjacje z Sony w sprawie udzielenia praw dla serialu. Za jego powstanie mają odpowiadać Mark Fergus i Hawk Otsby, producenci wykonawczy i twórcy Expanse, a także producent wykonawczy i showrunner The Wheel of Time, Rafe Judkins. Sony Pictures Television i PlayStation Productions również będą miały swoją rolę w czasie produkcji.

Jak na razie nie wiadomo które części gier posłużą jako baza dla serialu. Pierwszy God of War pojawił się w 2005 roku, a ósma odsłona serii, God of War: Ragnarok, pojawi się jeszcze w tym roku.

 

W styczniu Dwayne „The Rock" Johnson ujawnił, że pojawi się w swoim trzecim filmie opartym na grze wideo. Nie powiedział, co to będzie, ale drażnił się z fanami, stwierdzając, że będzie to „jedna z największych i najważniejszych gier".  

Już wtedy God of War został zaproponowany jako jedna z możliwości, ale jak widać Amazon zamienia ten tytuł w telewizyjną adaptację. Spekuluje się wiec, że Rock zagra w filmie Gears of War, albo adaptacji Call of Duty: Modern Warfare.

Teraz musimy przygotować się na internetową debatę na temat tego, kto zagra Kratosa.