Sony Interactive Entertainment dołącza do globalnej społeczności, wzywając do pokoju na Ukrainie – napisała firma w oświadczeniu. Zawiesiliśmy wszelkie dostawy oprogramowania i sprzętu, premierę Gran Turismo 7 oraz działalność PlayStation Store w Rosji.

Ponadto Sony poinformowało, że będzie wspierać pomoc humanitarną poprzez darowiznę w wysokości 2 milionów dolarów na rzecz Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców (UNHCR) i międzynarodowej organizacji pozarządowej Save the Children, aby pomóc ofiarom inwazji.

Z kolei Bungie, które jest w trakcie przejmowania przez Sony, ogłosiło, że zawiesza wszelką sprzedaż i handel Destiny 2 w Rosji i na Białorusi. Gracze w tych regionach nadal będą mogli grać w zawartość Destiny 2, którą już kupili, i pobrać darmową grę, ale nie będą już mogli kupować nowej zawartości ani srebra. Firma wprowadza również żółto-niebieskie darmowe emblematy Cоняшник dla graczy, aby pokazać swoje poparcie dla narodu ukraińskiego.

Lista firm wycofujących swoje usługi i produkty z Rosji stale rośnie - Microsoft, Activision Blizzard, Epic Games, Netflix, Mastercard, Visa, Paypal, EA, Amazon, CD Projekt Red, Ubisoft, Apple i Take-Two to tylko niektóre z nich. Nintendo przestawiło swój rosyjski eShop w tryb konserwacji, ponieważ nie są przyjmowane płatności w rublach. Dodatkowo japoński gigant opóźnił premierę Advance Wars 1+2: Re-Boot Camp ze względu na inwazję.