Całkowicie rezygnując z dodatków pochodzenia zwierzęcego, gwarantujemy 100-procentowy lek wegański, który został również oficjalnie certyfikowany przez The Vegan Society - pisze Axunio na swojej stronie internetowej

Podczas gdy paracetamol jest jednym z najpopularniejszych dostępnych bez recepty środków przeciwbólowych na świecie, wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy, że większość produktów paracetamolu zawiera dodatek pochodzenia zwierzęcego, znany jako stearynian magnezu.

Stearynian magnezu, sól magnezowa kwasu stearynowego, jest powszechnie stosowana w przemyśle farmaceutycznym ze względu na swoje właściwości smarne w tabletkach i kapsułkach. To kwas stearynowy, który zwykle pochodzi z tłuszczów zwierzęcych.

Certyfikowany wegański środek przeciwbólowy zawiera 500 mg sprawdzonego aktywnego składnika paracetamolu. Podobnie jak inne produkty zawierające paracetamol, można go stosować w celu zwalczania gorączki, a także łagodzenia bólu o nasileniu łagodnym do umiarkowanego.

Według The Vegan Society około 75% najczęściej przepisywanych leków w Wielkiej Brytanii zawiera składniki pochodzenia zwierzęcego. I oczywiście o wiele więcej jest testowanych na zwierzętach przed dopuszczeniem do użytku.

The Vegan Society od wielu lat nawołuje do wytwarzania produktów leczniczych wolnych od substancji zwierzęcych. W kampanii z 2017 roku „Make More Medicines Vegan" bezpośrednio skierowano petycję do rządu Wielkiej Brytanii, aby stworzył więcej alternatyw dla coraz bardziej rosnącej społeczności wegan.

„Cieszymy się, że po raz pierwszy widzimy nasz znak towarowy na wegańskim produkcie leczniczym. Wiemy, że wielu wegan ma trudności ze znalezieniem leku, który byłby odpowiedni zarówno dla ich potrzeb, jak i zgodny z ich przekonaniami". – napisała w oświadczeniu prasowym Ericka Durgahee, kierownik ds. marketingu w The Vegan Society.

Podczas gdy tabletki Paraveganio są obecnie dostępne tylko w Niemczech, Axunio planuje w najbliższej przyszłości ekspansję na inne rynki.