Jak donosi VideoCardz, mężczyzna o imieniu Zeng wjechał do Chin 9 marca. Nie zadeklarował nic do oclenia, ale celnicy z Gongbei, zainteresowali się nim, ponieważ chodził z niezwykłą postawą i zatrzymali go do kontroli.

Okazało się, że mężczyzna przykleił taśmą 160 procesorów i 16 składanych telefonów do wewnętrznej strony łydki, talii i brzucha. Gdyby próba przemytu zakończyła się sukcesem, zarobiłby naprawdę sporo pieniędzy.

PrzemytPrzemyt Fot. China Customs Office

Procesory, o których mowa, pochodziły głównie z serii Rocket Lake 11. generacji i Alder Lake 12. generacji. Już tylko za nie mógłby dostać dziesiątki tysięcy dolarów, ale ukrywał też 16 składanych telefonów. Nie ma słowa o ich markach i modelach, ale te na zdjęciu wyglądają jak urządzenia Samsung Z Flip 3, które kosztują 900 USD za sztukę.

To nie pierwszy raz, kiedy przemytnicy przyklejają procesory do swoich ciał, aby uniknąć płacenia podatków. 16 czerwca 2021 r. celnicy z Hongkongu znaleźli podejrzanego kierowcę i pasażera. Okazało się, że przymocowali 256 procesorów Intel Core i7-10700 i Core i9-10900K, wartych 800 000 juanów lub 123 000 dolarów, do swoich łydek i torsów za pomocą folii spożywczej.

Wiadomość pojawia się wkrótce po doniesieniach chińskich władz o przejęciu dostawy procesorów graficznych XFX o wartości około 3,15 miliona dolarów w porcie na granicy Hongkongu i Shenzhen, które celowo zostały źle oznaczone.