Nie wszystkie samochody produkowane przez Audi będą zdolne obsługiwać nową opcję, ponieważ wymaga ona modułowego zestawu narzędzi informacyjno-rozrywkowych trzeciej generacji (MIB 3) z najnowszym pakietem oprogramowania. Z informacji opublikowanych przez niemieckiego producenta samochodów wynika, że modelami wyposażonymi w Holoride będą A4, A5, A6, A7, A8, Q5, Q7, Q8, Audi e-tron i Audi e-tron GT quattro. Z kolei samo Holoride donosi, że obsługiwane będzie także Audi e-tron Sportback. Pierwszymi regionami, w których pojawi się opcja wirtualnej rzeczywistości dla pasażerów będą Stany Zjednoczone, Niemcy i Wielka Brytania, a wkrótce także inne rynki.

Jeśli chodzi o samą technologię, Holoride może dostosowywać zawartość do ruchów samochodu w czasie rzeczywistym dzięki technologii zwanej Elastic Content. Ta technologia powinna zapobiegać odczuwaniu przez użytkowników choroby lokomocyjnej podczas korzystania z gogli VR wewnątrz pojazdu. Audi podało przykład lotu statkiem kosmicznym reagującym na zachowanie samochodu na drodze, czyli zakręty zmieniające tor wirtualnego pojazdu kosmicznego, a także reagowanie na zmiany prędkości jazdy.

Do skorzystania z nadchodzącej funkcji Audi Holoride, konieczne będzie posiadanie kompatybilnych gogli VR, który będzie podłączony do systemu bezprzewodowo przez Bluetooth Low Energy (BLE). Kompletna lista kompatybilnych urządzeń nie jest jeszcze znana, ale już teraz wymienia się wśród nich HTC Vive Flow.

Holoride ogłosił przy okazji, że w celu rozwoju oprogramowania rozrywkowego będzie współpracował z kilkoma zewnętrznymi firmami. Należą do nich Arvore Immersive Games, Tripp, Magnopus, Preloaded, SpiceVR, FreshFX, Future House Studios i Mediasquad.

Holoride po raz pierwszy zademonstrował swoją technologię na początku stycznia 2019 roku, podczas targów CES. Startup twierdzi też, że ma zamiar implementować swoje rozwiązania także w samochodach innych producentów, ale w tej chwili potwierdziło to tylko Audi.