Kiedy myślimy o Fordzie Mustangu z lat 60-tych, od razu pojawia się obraz muscle cara z dudniącym pod maską silnikiem V8, jego ryku po wciśnięciu pedału gazu do podłogi oraz pisku opon. Teraz brytyjska firma zdecydowała się wykorzystać jego klasyczną bryłę i przekształciła muscle car w nowoczesny pojazd elektryczny.

Charge Cars to brytyjska firma samochodowa z siedzibą w Londynie. Do tej pory przyczyniła się do wielu innych projektów, w tym McLaren Automotive, Jaguar Land Rover i F1 Racing Teams. Krótko mówiąc, jest to grupa pasjonatów, zakochanych w samochodowych klasykach.

Ford Mustang Fastback Retro RivalFord Mustang Fastback Retro Rival Fot. Charge Cars

Ford Mustang z lat 60. to jeden z najbardziej rozpoznawalnych samochodów wszechczasów. Wersja Charge Cars traci bardzo niewiele, jeśli chodzi o oryginalny projekt nadwozia z 1967 roku. Poza reflektorami nowej generacji i nieskomplikowanym grillem z emblematem firmy, pozostała część nadwozia pozostaje wierna dawnemu wzornictwu.

Jednak po przejściu do wnętrza pojazdu ukazuje się zmodernizowany współczesny design. Od luksusowych skórzanych foteli po najnowocześniejsze komponenty, do których zalicza się przede wszystkim futurystyczna deska rozdzielcza.

Potężny silnik V8 zastąpiono jednostką elektryczną zasilaną akumulatorem 64kWh, ładowaną prądem stałym o mocy 50 kW. Samochód jest w stanie przejechać na jednym ładowaniu 322 km i rozpędzić się do setki w zaledwie 3,9 sekundy. Jego moc szczytowa to 400 kW i moment obrotowy silnika 1500 Nm, więc chociaż zrezygnowano z ryku V8, to mocy nie powinno zabraknąć.

Ford Mustang Fastback Retro RivalFord Mustang Fastback Retro Rival Fot. Charge Cars

Cena wyjściowa tego Mustanga to nieco ponad 455 000 USD, ale może się zmienić w zależności od wybranych opcji i akcesoriów.