13 kwietnia w zasobach Netflix pojawi się zupełnie nowy serial przyrodniczy, którego gospodarzem i narratorem będzie Barack Obama. Były prezydent USA zabierze nas w ekscytująca podróż po największych parkach narodowych na świecie. Serial skupi się nie tylko na prezentacji ich piękna i mieszkańców, ale gospodarz opowie nam o dzikiej przyrodzie i jej związkach z naszą cywilizacją.

Serial nosi tytuł Najsłynniejsze parki narodowe świata i został zaplanowany jako pięcioodcinkowa seria. W ciągu ich trwania zobaczymy pięć największych i najpiękniejszych parków narodowych na naszej planecie, a Obama opowie nam o ich życiu, a także podzieli się z widzami zachwytem nad dziką przyrodą i refleksjami związanymi z ochroną środowiska i ekologia.

Jak obiecuje Netflix, w trakcie poznawania kolejnych epizodów serialu odwiedzimy pięć parków narodowych znajdujących się na pięciu kontynentach. Każdy odcinek będzie wciągającą, pełną pięknych ujęć, ciekawostek i humoru przygodą. Poznamy też nasze zmieniające się relacje z dziką przyrodą.

Serial Najsłynniejsze parki narodowe świata pojawi się 13 kwietnia, składa się na niego pięć odcinków, a kręcony był w USA, Chile, Indonezji oraz Kenii. Już teraz można zapoznać się ze zwiastunem.

 

Jak podaje BBC, prezydentura Baracka Obamy pochylała się także nad problemami związanymi z ochroną środowiska. Wedle brytyjskiej objął on ochroną ponad 221 mln ha siedlisk. Co więcej, jego spuścizna obejmuje dwa największe rezerwaty morskie na świecie i drugi co do wielkości rezerwat pustynny na świecie. Są to największe dokonania związane z przyrodą w historii amerykańskich prezydentów.

Przy okazji trzeba przypomnieć, że rodzina Obamów już jest związana z Netflixem, gdyż była pierwsza dama – Michelle - od lutego 2021 roku pojawia się w serialu dla dzieci Gofcia i Mochi. W każdym odcinku partnerują jej słynni szefowie kuchni oraz znane osobistości. Serial jest pogodny, zabawny i wypełniony wesołymi piosenkami.