W 2021 roku Amazon ogłosił, że kupi MGM za 8,45 miliarda dolarów, ale podobnie jak większość przejęć dużych firm, muszą one zostać zweryfikowane przez Federal Trade Commission. Plotka głosiła, że ??władze zakwestionują umowę, ale od ogłoszenia minął prawie rok i nic takiego się nie stało.

W tym miesiącu pojawił się oddzielny raport, w którym zakomunikowano, że Amazon przesłał wszystkie niezbędne dane do FTC, aby mogli ocenić przejęcie. Co więcej, poinformował agencję, że zamknie umowę z MGM w połowie marca, nawet jeśli FTC nie odpowie w terminie.

Amazon dotrzymał słowa i ogłosił, że umowa kupna MGM została zakończona, wprowadzając prawie stuletnią firmę medialną do Amazon Studios. W rezultacie obszerny zestaw filmów MGM, takich jak Thelma i Louise, Milczenie owiec, Siedmiu wspaniałych, Wściekły byk i starsze klasyki, zostanie wkrótce zintegrowane z Amazon Prime Video. Dodatkowymi smakołykami będą takie znane serie jak choćby James Bond czy Rocky i oczywiście wiele innych

Przejęcie MGM przez Amazon z pewnością rozszerzy ofertę Prime Video, ale gigant technologiczny nie jest jedynym, który przyciąga więcej treści na swoją platformę. Niecały rok temu WarnerMedia ogłosiło, że połączy się z Discovery, aby stworzyć nową globalną firmę rozrywkową. Na razie HBO Max (Warner) i Discovery+ to nadal dwie oddzielne aplikacje, ale po zamknięciu fuzji obie połączą się w jedną ogromną usługę.