Doprowadziło to do powstania nowego, całkowicie elektrycznego BMW i7, z wyświetlaczem 8K z tyłu i zasięgiem 490 km.

BMW pokazało zapowiedź nadchodzącego sedana i7, który ma zostać w pełni ujawniony w przyszłym miesiącu, a sprzedaż rozpocznie się jeszcze w tym roku. To co w tej chwili rzuca się mocno w oczy to element imprezowy dla pasażerów z tyłu.

Ten 31-calowy ultraszeroki wyświetlacz 32:9, zwany „BMW Theater Screen", wysuwa się z podsufitki samochodu i wyświetla treści w rozdzielczości 8K. Połącz go z dynamicznym oświetleniem wnętrza i panoramicznym szyberdachem z regulowanymi diodami LED, a prawdopodobnie nie będziesz miał żadnych skarg ze strony siedzących na tylnych siedzeniach.

Panoramiczny monitor dla pasażerówPanoramiczny monitor dla pasażerów Fot. BMW

BMW i7 będzie również wyglądało zauważalnie inaczej niż seria 7. Ujawnione ilustracje sugerują odważniejszy, bardziej agresywny projekt – w którym najmocniej grają wielki, podświetlany grill i supercienkie reflektory.

Jeśli chodzi o moc, oczekuje się, że model ten będzie pożyczać konfigurację z dwoma silnikami i akumulatorem 100 kW od suva iX. BMW ujawniło również, że i7 będzie najmocniejszą serią 7 z szacowanym zasięgiem 490 km.