W sieci krążą rozmaite pogłoski sugerujące, że Star Wars Eclipse zdecydowanie przerosło Quantic Dream i pojawiły się poważne wątpliwości co do zdolności studia do uruchomienia projektu. Firmie zarzuca się, że ma problemy z technologią stojącą za grą, a także trudności z zatrudnianiem specjalistów. Ten ostatni problem ma wynikać z faktu kiepskiego zarządzania w QD.

Najczarniejsze scenariusze wróżą Star Wars Eclipse całych lat opóźnienia, a dowodem mają być wewnętrzne i niepotwierdzone opóźnienia.

W wyniku szeregu zarzutów, Quantic Dream wypowiedziało się przeciwko tym doniesieniom, twierdząc, że „rozwój gry idzie dobrze", a firma pracuje również nad dwiema innymi grami.

Jak donosi VGC, w niedawnym komunikacie prasowym Quantic Dream poinformowało również, że jego siła robocza wzrosła o 50 procent w 2021 roku, co przeczy doniesieniom, że studio ma problemy z zatrudnieniem programistów do nadchodzących projektów.

Quantic Dream pracuje obecnie nad Star Wars Eclipse, a także dwoma innymi projektami, które nie zostały oficjalnie ogłoszone. Nie ma też oficjalnych dat wydania żadnej z tych gier.

Produkcja powstaje we współpracy z Lucasfilm Games. Jak twierdzą przedstawiciele Quantic Dream, gra Star Wars Eclipse to dla nich najbardziej ambitny projekt, z jakim mieli do tej pory do czynienia.

Star Wars Eclipse to pierwsza gra osadzona w niezbadanym regionie Zewnętrznych Rubieży w czasach Wysokiej Republiki, znanych również jako złoty wiek Zakonu Jedi.

Gra zostanie zbudowana w oparciu o doświadczenia Quantic Dream w tworzeniu głębokich, rozbudowanych fabuł, wynosząc dotychczasowe dokonania studia poziom wyżej. Wybory dokonywane przez graczy będą kluczowe - każda decyzja będzie miała znaczny wpływ na całość historii.