Pieniądze są przekazywane kilku różnym organizacjom zajmującym się pomocą humanitarna w objętej wojną Ukrainie. Są wśród nich Direct Relief, Wysoki Komisarz Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców, Funduszi Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci i Światowy Program Żywności.

Jak ujawnił Epic, do akcji związanej z jego grą przyłączył się także Xbox, który zobowiązał się, że w tym samym okresie przekaże również swoje dochody netto z gry na wsparcie Ukrainy.

Jest wysoce prawdopodobne, że przez zadeklarowane przez Epic Games dwa tygodnie, uda się zebrać naprawdę wielką sumę pieniędzy. Rozpoczęcie nowego sezonu Fortnite to prawdopodobnie jeden z najlepszych momentów na tego typu akcję, ponieważ mocno zwiększają się wtedy dochody.

Dzieje się tak dlatego, że gracze kupują nową przepustkę bitewną, aby zdobyć ekskluzywne postacie i inną zawartość w grze. W tym sezonie, zatytułowanym Resistance, nastąpiła duża zmiana polegająca podmianie budynków, a do gry trafia także doskonale znana serialowa postać, czyli Doktor Strange.

Inne firmy zajmujące się grami w podobny sposób zbierają fundusze na działania humanitarne na terenie Ukrainy. Ogromny pakiet prawie 1000 gier na Itch.io zebrał ponad 6 milionów dolarów, podczas gdy Humble Bundle zbiera obecnie fundusze za pośrednictwem własnego pakietu, który zgromadził już ponad 12 milionów dolarów.

Zbiórka funduszy zorganizowana przez firmę Epic w Fortnite potrwa do 3 kwietnia.