Nowa konstrukcja Bulgari pokonuje poprzedniego rekordzistę zegarek Piaget Altiplano Ultimate Concept i czyni to dosłownie o włos, czyli o 0,2 mm. Prace nad mechanizmem, a także bransoletą i specjalnym, składanym zapięciem, trwały trzy lata.

Octo Finissimo Ultra gwarantuje, że Bulgari na zawsze pozostanie rozpoznawalne jako firma, która zapisała jedne z najwspanialszych kart szwajcarskiego zegarmistrzostwa. A fakt, że jest to dom włoski, napawa nas szczególną dumą. – powiedział Prezes Zarządu Bulgari Jean-Christophe Babin.

W niezwykle cienkiej kopercie zegarka znajduje się składający się ze 170 elementów, ręcznie nakręcany mechanizm. Całość udało się zmieścić w 40-milimetrowej kopercie wykonanej z piaskowanego tytanu. Konstrukcja jest tak cienka, że konieczne było jej usztywnienie, zapobiegające wyginaniu się zegarka i w tym celu powstał dekiel wykonany z węglika wolframu.

 

W tak cienkich konstrukcjach zazwyczaj powstaje problem z umieszczeniem sprężyny wystarczającej długości, żeby zapewnić zegarkowi możliwość długiej pracy. Zegarmistrzowie Bulgari zdołali rozwiązać ten problem i dzięki ich pomysłowi, Octo Finissimo Ultra ma 50-godzinną rezerwę mocy. Udało się to uzyskać dzięki zastosowaniu wyjątkowo dużego, jak na tę konstrukcję, bębna sprężyny głównej. W nowym zegarku Bulgari zamontowało dwa pokrętła – jedno do nakręcania, a drugie do ustawiania czasu.

Bębenek sprężyny głównej jest też miejscem, gdzie wygrawerowano kod QR, służący przede wszystkim do weryfikacji autentyczności zegarka co przy jego cenie wynoszącej 400 tysięcy Euro, jest niezwykle istotne. Do kupienia jest tylko 10 sztuk Octo Finissimo Ultra.