Przeniesienie bajkowych postaci w realia aktorskich filmów nie udało się Disneyowi zbyt dobrze i produkcje takie jak Mulan, zostały przyjęte przez widownię dość chłodno. Dlatego też można sądzić, że powrócono do wersji animowanych i wydaje się, że wybór postaci jest wręcz idealny.

Buzz Astral to jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci w serii filmów Toy Story. Jego przeszłość zaintrygowała reżysera filmu, Angusa MacLane’a i postanowił pokazać widzom jego historię. Jak sam opowiada, cały czas brakowało mu tła i historii stojącej za tym, że Buzz Astral stał się postacią, którą chcieli naśladować mali chłopcy i bawić się jego zabawkami. MacLane’a, zawsze intrygowało go jaki był film, oglądany przez Andy’ego, który sprawił, że chciał zabawkę Buzza Astrala? Kim była ta postać i czego wspaniałego dokonała w swoim życiu.

Warto przypomnieć, że Lightyear, chociaż podobnie jak Toy Story jest animacją, to jest to film science fiction o postaci Buzz Astral, a nie o zabawce, która powstała dzięki temu bohaterowi.

Jeśli i wy jesteście ciekawi kim naprawdę był Buzz Astral i jakich bohaterskich czynów dokonał będąc Kosmicznym Strażnikiem, to musicie uzbroić się w jeszcze odrobinę cierpliwości. Premiera filmu Lightyear została zaplanowana na 17 czerwca, ale już teraz można cieszyć się kolejnym zwiastunem.

Buzz Astral przemówi do nas z ekranów głosem Chrisa Evansa, znanego choćby z roli Kapitana Ameryki. W pozostałych rolach w wersji oryginalnej pojawią się: Keke Palmer, Dale Soules, Taika Waititi, Peter Sohn, Uzo Aduba, James Brolin, Mary McDonald-Lewis, Efren Ramirez oraz Isiah Whitlock Jr.