Pierwsze zapowiedzi uruchomienia usługi Disney+ były bardzo skromne. Co prawda wskazywano w nich 2022 rok, ale bez konkretnej daty. Nie znana była też cena w złotówkach.

Disney+ ostatecznie wchodzi do Polski. Właśnie pojawił się oficjalny komunikat, z którego dowiadujemy się nie tylko kiedy zostanie uruchomiony, ale także ile trzeba będzie za niego płacić.

Obie informacje są dużo lepsze niż się wszyscy spodziewali. Przede wszystkim premiera nastąpi już niedługo, bo 14 czerwca 2022 roku. Po drugie będzie taniej niż w innych krajach europejskich, gdzie użytkownicy płacą 8,99 euro.

Na tę chwilę wiadomo, że w Polsce dostępne będą dwie możliwości opłacenia dostępu do Disney+. Wraz z premierą pojawią się następujące pakiety:

- miesięczny w cenie 28,90 zł,

- roczny w cenie 289,90 zł.

Docelowo może pojawić się jeszcze jeden pakiet, który będzie najtańszą opcją, ale w zamian, osoby które się na niego zdecydują, będą musiały oglądać reklamy. W tym wypadku nie ma jeszcze konkretnych ustaleń, ani daty uruchomienia takie formy subskrypcji.

Disney+ wchodzi do naszego kraju z pełną ofertą swoich seriali i filmów. Wraz z niską ceną oferuje dostęp do streamingu dla maksymalnie czterech użytkowników jednocześnie w ramach jednej subskrypcji.