HBO potwierdziło, że serial, którego akcja rozgrywa się setki lat przed wydarzeniami z Game of Thrones, będzie miał premierę w HBO Max 21 sierpnia 2022 roku. Pojawił się też nowy plakat towarzyszący zapowiedzi, na którym znajduje się oczywiście smocze jajo gotowe do działania.

Dom Smoka, jest luźno oparty na wydarzeniach z książki o tym samym tytule z 2018 roku autorstwa George'a RR Martina, podąża za losami rodziny Targaryenów w okresie wewnętrznych konfliktów znanych w rozległej historii Game of Thrones jako Taniec Smoków.

Plakat serialu House of the DragonPlakat serialu House of the Dragon Fot. HBO Max

Wojna domowa między rywalizującymi frakcjami w rodzinie o to, kto odziedziczy Żelazny Tron po królu Viserysie I Targaryenie, to konflikt przygotowujący grunt pod ostateczny upadek rodu Targaryenów i utratę najpotężniejszych atutów w postaci smoków, które zapracowały jego przerażającą podsycaną ogniem reputację.

Apetyty fanów serii są ogromne, a HBO robi wszystko, żeby ich zapał nie ostygł nawet na chwilę. Były już plakaty, szczegółowa obsada i charakterystyki poszczególnych postaci. Później przyszła pora na zwiastun. Teraz doczekaliśmy się na ogłoszenie premiery.

Warto przy okazji postawić pytanie, ilu fanów Game of Thrones powróci do House of the Dragon, biorąc pod uwagę, że zakończenie ostatniego sezonu poprzedniej serii było, mówiąc delikatnie dyskusyjne.