Kamery GoPro spowodowały rewolucję w postrzeganiu kamer sportowych – niesamowita miniaturyzacja, wielka wytrzymałość oraz masa akcesoriów, sprawiających, że można ich używać praktycznie wszędzie. Wiele firm zaczęło się wzorować na tych rozwiązaniach, a niektóre z nich zajęły się wręcz produkcją klonów. Tak czy siak, kiedy myślisz kamera sportowa, to wciąż w pierwszej chwili nasuwa się nazwa GoPro. Jednak mimo niezwykle przemyślanej konstrukcji i rozwiązaniom doskonalonym wraz z premierą nowych wersji, zawsze pozostaje to „coś" co można zrobić lepiej. Takie rzeczy najlepiej wyłapują użytkownicy spędzający z kamerami niemal całe dni. I to właśnie oni wskazują, że żywotność baterii oraz trudności z obsługą jedną ręką, są w tej chwili dwoma piętami achillesowymi nowych kamerek GoPro.

Rzeczywiście żywotność standardowych baterii może być zdecydowanie za krótka podczas niektórych zastosowań, a trudno sobie wyobrazić, żeby osoby nurkujące, skaczące na spadochronach, czy szusujące na stokach, korzystały w trakcie swoich aktywności z powerbanków.

Dodatkowo utrudnienia w obsłudze jedną ręką, sprawiają, że w niektórych sytuacjach kamera nie będzie nadawała się do użytku.

Oczywiście większość użytkowników GoPro nawet nie dostrzeże tych ograniczeń, ale jest wśród nich spora grupa, która oczekuje czegoś więcej.

I w tym miejscu na scenę wkracza nowa GoPro Volta, czyli uchwyt do kamer, zaprojektowany z myślą o wyeliminowaniu tych niedogodności, łącząc sterowanie jedną ręką z akumulatorem o dużej pojemności.

Urządzenie jest kompatybilne z Hero9 Black i Hero10 Black, a montaż kamerki następuje poprzez klasyczny system mocowania GoPro.

Szukasz czegoś nowego dla swojej kamery Hero? Pomyśl o GoPro VoltaSzukasz czegoś nowego dla swojej kamery Hero? Pomyśl o GoPro Volta Fot. GoPro

W korpusie Volty znajduje się akumulator litowo-jonowym o pojemności 4900 mAh, którego jedno ładowanie powinno wystarczyć na ponad cztery godziny filmowania w rozdzielczości 5,3K/30fps. Według szacunków GoPro jest to około trzy razy dłużej niż przy użyciu samej standardowej baterii w GoPro Hero10.

Volta została również wyposażona w przyciski sterujące, które umożliwiają użytkownikowi włączanie i wyłączanie kamery, rozpoczynanie i zatrzymywanie nagrywania oraz przełączanie trybów – a to wszystko jedną ręką. Co najlepsze, ta funkcja działa nawet wtedy, gdy Volta nie jest fizycznie podłączona do aparatu, dzięki czemu może służyć jako bezprzewodowy pilot na odległość do 30 m.

Zestaw zaczepów z boku Volty można rozłożyć, co pozwala na zamontowanie jej w miejscach takich jak na przykład paski plecaka. Dolna część tego poręcznego dodatku do GoPro, rozkładane nóżki, które bardzo szybko zamieniają go w mini statyw.

Dodatkowe funkcje obejmują diody LED do monitorowania poziomu naładowania baterii i trybu aparatu, a także możliwość ładowania lub zasilania urządzeń zgodnych ze standardem USB-C innych firm.

Volcie nie przeszkadzają także deszcz i śnieg, a więc doskonale sprawdzi się ona w ekstremalnych sytuacjach.