Jeśli kochacie dinozaury to zaznaczcie w swoim kalendarzu 23 maja. To właśnie wtedy, na Apple TV+ zadebiutuje nowy, pięcioczęściowy serial dokumentalny Prehistoric Planet, którego narratorem jest Sir David Attenborough.

Nowy serial znanego przyrodnika został wyprodukowany przez BBC Natural History Unit, czyli tą samą ekipę, która wcześniej pracowała nad innym wspaniałym projektem, noszącym tytuł Planeta Ziemia.

Jak obiecują twórcy, będzie to opowieść o dinozaurach, przemierzających Ziemię ponad 66 milionów lat temu w okresie dziejów naszej planety, znanym jako kreda.

 

Muzykę do serialu stworzy wybitny kompozytor, Hans Zimmer. Jego dorobek znany jest z licznych filmów kinowych, jak choćby Helikopter w ogniu, Gladiator, Piraci z Karaibów, Incepcja oraz chyba najbardziej znanego muzycznego dżingla, towarzyszącemu pojawieniu się na ekranie telewizora loga Netflixa.

Z kolei za warstwę animacyjną i efekty specjalne odpowiadają specjaliści z MPC, która pomogła Disneyowi stworzyć adaptacje aktorskie Księgi dżungli i Króla lwa.

Apple obiecuje, że w serialu poznamy najnowsze odkrycia paleontologów. Dowiemy się między innymi, jak przerażający Tyrannosaurus rex opiekował się swoimi młodymi. P

Premiera Prehistorycznej Ziemi odbędzie się 23 maja, a każdego kolejnego dnia do usługi będzie trafiał kolejny odcinek.

Jeśli w oczekiwaniu na nowy serial zapragniecie poznać inne dokonania Davida Attenborough z ostatnich lat, to gorąco polecamy film Życie na naszej planecie, czyli rewelacyjny film wyprodukowany przez Netflix, w którym słynny przyrodnik i podróżnik opowiada o tym, jak dewastujemy swój dom. Legendarny narrator wspomina w nim swoje życie i opowiada o ewolucji życia na Ziemi, ubolewając nad zanikiem dzikiej przyrody i dzieląc się swoją wizją przyszłości. Sir David Attenborough daje gorzkie świadectwo tego, czego dokonaliśmy, dewastując świat wokół siebie, a jednocześnie mówi o przyszłości planety i odpowiada na pytanie, dlaczego musimy teraz działać, jeśli chcemy ocalić dziką przyrodę.

Po tym odsyłamy także do lektury książki pod tym samym tytułem. Tutaj już podtytuł książki Moja historia, Wasza przyszłość - nie jest przypadkowy. Oglądając filmy dokumentujące podróże Davida Attenborough, każdy widz wzdycha z zazdrości, że chciałby kiedyś tam dotrzeć. Jednak mało kto zdobywa się na refleksję, że nasza cywilizacja tak mocno okaleczyła Ziemię, że wielu z nich już nie ma.

Jednak, jeśli wciąż nie będziecie mieli dość, to warto zapoznać się z najnowszym serialem przyrodniczym Netflix, którego narratorem będzie były prezydent USA – Barack Obama. Zabierze on widzów w podróż po do pięciu największych parków narodowych na świecie. Premiera serialu Najsłynniejsze parki narodowe świata została zaplanowana na 13 kwietnia.