Energylandia to największy Rodzinny Park Rozrywki w Polsce, którego zarząd dokłada wysiłków, żeby co roku jego oferta stawała się jeszcze bogatsza i zaskakiwała nie tylko nowych gości, ale także stałych bywalców. Park rozrywki w Zatorze działa już od ośmiu lat, a w tym roku od 18 kwietnia będzie czynny codziennie. Przy okazji planowania wycieczki warto zapoznać się z dokładnym kalendarzem godzin otwarcia, imprez oraz poznać zasady obowiązujące na terenie tego gigantycznego obiektu.

Energylandia zaczyna nowy sezon

Energylandia jako Rodzinny Park Rozrywki zapewnia zabawę odpowiednią dla każdego, niezależnie od wieku, ale dzieci będą się tu czuły znakomicie. Na najmłodszych czeka aż 24 kolorowych atrakcji odpowiednich dla dzieci już od 2 roku życia. Są tu rozmaite strefy, jak np.: afrykańskie safari i kraina baśni. W Strefie Familijnej doskonale poczują się całe rodziny. Tu można oddać się beztroskiej zabawie i wspólnemu spędzaniu czasu. To tu znajdziecie też sporo atrakcji związanych z wodą. Trochę starsi mogą wybrać się na między innymi roller coaster Śmiejżelki Energuś. Ta niesamowita kolejka porusza się po wysokiej, 13 metrowej konstrukcji, która pozwoli zobaczyć Park z innej perspektywy, wzbogacając wyprawę o następne przeżycia i niesamowite wspomnienia.

Gdy już ochłoniecie po pierwszych przejażdżkach warto odwiedzić Smoczy Gród, który również pomyślano tak, żeby mogli się tu bawić wszyscy – od maluszka do staruszka.

Jeśli potrzebujecie adrenaliny musicie wypróbować roller coaster Zadra, osiągający prędkości aż do 121 km/h, przynosząc przepiękne widoki i niezapomniane wrażenia.

Nowości w Energylandii na 2022 rok

Energylandia nigdy nie przestaje się rozbudowywać i zaskakiwać gości nowościami. Podobnie jest też w 2022 roku. Tym razem postanowiono na zupełnie nową strefę dla najmłodszych. Jest ona tak słodka jak jej nazwa Sweet Valley. Tak, tak – królestwo lizaków, czekoladek, ciasteczek i innych słodkości w otoczeniu całkowicie nowych karuzel i dwóch roller coasterów.

W tym roku rusza jeszcze inna niesamowita atrakcja, a będzie nią Wonder Wheel, czyli koła młyńskiego o wysokości 53 metrów, które pojawi się w Strefie Smoczy Gród. Projektanci zapewniają, że takich widoków jeszcze nie podziwialiście.

Ponieważ lato jest też ważną częścią sezonu to Energylandia postanowiła rozbudować swoją strefę wodną i przybędzie tam czwarta strefa, nosząca nazwę Bamboo Bay, składająca się z aż 16 zjeżdżalni w egzotycznych klimatach.

Bilety do Enrgylandii można kupować na miejscu, ale najwygodniej będzie zaopatrzyć się w nie przed przyjazdem, kupując je w formie online.