Wiedźmin doczeka się 3. Sezonu i miejmy nadzieję, że tym razem twórcy nie każą nam na niego czekać aż tak długo jak na drugą serię opowiadającą przygody Geralta.

Rodzina w komplecie

W sieci pojawiła się wiadomość, że ruszyły już zdjęcia do nowych epizodów. Dowodem jest zdjęcie, na którym widzimy trójkę aktorów siedzących na planie w oczekiwaniu na wejście przed kamery.

Na wspomnianym zdjęciu widać Henry'ego Cavilla, Anyę Chalotrę i Freyę Allan, wcielających się odpowiednio w Geralta, Yennefer i Ciri.

 

Tym razem twórcy scenariusza obiecują, że odcinki trzeciego serialu będą mocniej związane z prozą Sapkowskiego. Ten ostatni nie protestował na wydarzenia związane z drugim sezonem, ale fani podzielili się na dwa obozy, z których jeden zdecydowanie krytykował zbyt duże odejście od oryginału.

Netflix opublikował krótki opis trzeciego sezonu serialu Netflix, w którym czytamy, że:

Kiedy monarchowie, magowie i stwory z Kontynentu próbują złapać Ciri z Cintry, Geralt z Rivii postanawia ją ukryć przed światem, chroniąc swoją rodzinę. Yennefer postanawia ćwiczyć magiczne umiejętności Cirilli, więc zabiera ich do magicznej fortecy Aretuzy, gdzie chce poznać potencjał mocy drzemiącej w Ciri. Tam jednak bohaterowie stają się ofiarami politycznych manewrów, mrocznej magii i zdrad. Razem muszą walczyć o przetrwanie.