LEGO Star Wars: The Skywalker Saga zostało zapowiedziane jeszcze w 2019 roku, ale po drodze pojawiło się masę przeszkód w jej ukończeniu, jak choćby pandemia Covid-19. Dlatego też na ten tytuł trzeba było poczekać zdecydowanie dłużej niż to bywało w przypadku innych gier z serii klockowych Gwiezdnych Wojen. Jednak efekt końcowy całkowicie wynagradza fanom czas, jaki poświecili na wyczekiwaniu. Właśnie kończymy ogrywać ten tytuł i wkrótce podzielimy się wrażeniami po ukończeniu.

Jeśli jeszcze nie kupiliście to powinniście, bo nie ma znaczenia, ile macie lat – ważne jest, czy kochacie Gwiezdne Wojny i Lego. Jeśli odpowiedź jest twierdząca to będziecie się doskonale bawić. Przedsmak tego co zobaczycie w trakcie rozgrywki poznacie oglądając zwiastun LEGO Star Wars: The Skywalker Saga.

 

Za powstanie gry, jak zawsze, odpowiada studio Traveller's Tales. Gry na licencji lego wychodzą z ich rąk od lat i zawsze były to produkcje na wysokim poziomie. Jednak w przypadku LEGO Star Wars: The Skywalker Saga można bez najmniejszej przesady powiedzieć, że jest to popis umiejętności, doświadczenia i wielki hołd dla tego uniwersum.

Skala gry jest naprawdę imponująca. Znajdziecie w niej ponad 300 grywalnych postaci, a akcja wyprawi was w podróż na 20 zróżnicowanych planet. Nowe Lego Star Wars naprawdę zaskakuje ogromem, jakością oraz wieloma smaczkami jakie udało się przemycić twórcom gry.

Oficjalna premiera LEGO Star Wars: The Skywalker Saga miała miejsce 5 kwietnia, a gra dostępna jest na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X|S i Nintendo Switch.