Elon Musk ogłosił na uroczystości otwarcia fabryki Giga Texas, że w przyszłym roku w końcu rozpocznie się sprzedaż samochodów Cybertruck. Jako dowód na scenie pojawił się produkcyjny model tego pojazdu. Szef Tesli wyjaśnił także, że nie różni się on zbytnio od prototypu, ale drzwi zostały pozbawione zewnętrznych klamek, ponieważ pojazd będzie w stanie namierzyć swojego właściciela i doskonale wie, kiedy je otworzyć.

Elon Musk przeprosił również za opóźnienie w premierze Cybertrucka. Pierwsza zapowiedź nowego samochodu pojawiła się w 2019 roku. Pierwotna i bardzo optymistyczna data premiery była planowana na 2021, ale niestety doczekała się ona dwóch opóźnień – najpierw na 2022, a teraz dowiedzieliśmy się, że nastąpi ostatecznie w 2023 roku.

Cybertuck nie przez przypadek pojawił się na otwarciu fabryki w Texasie. To właśnie tam będzie odbywała się jego produkcja. Zgodnie z zapowiedzią Muska, to właśnie Texas Gigafactory ma stać się największą fabryką samochodów w Ameryce.

Przy okazji dowiedzieliśmy się, że już planowane są kolejne Gigafabryki na całym świecie. Celem tego działania jest optymalizacja dostaw, obniżenie kosztów oraz troska o środowisko naturalne.

Plan na ten rok obejmuje zwiększenie produkcji samochodów Tesli do poziomu jakiego nie osiągnięto nigdy w historii przemysłu samochodowego. Natomiast przyszły rok będzie obfitował w wiele nowych, także jeszcze niezapowiedzianych produktów.

Już teraz wiadomo, że poza premierą Cybertrucka, firma planuje również wypuścić na rynek Teslę Semi EV, a także inne produkty, których jeszcze nie ujawniono. Być może dotyczy to nie mającego wciąż nazwy, ogromnego, autonomicznego i elektrycznego urządzenia do transportu ładunków na duże odległości. Podobnie jak Cybertruck, było ono zapowiadane w 2019 roku, ale po licznych opóźnieniach, słuch o nim zaginął. Innym produktem z koszyka „nieujawnione" jest futurystyczna robotyczna taksówka. Nie mówi się o niej zbyt wiele, ale jest wizja jej powstania.

Musk potwierdził za to, że w przyszłym roku ruszy produkcja humanoidalnego robota Optimus. Przed tym wszystkim jednak Tesla uruchomi w tym roku w Ameryce Północnej wersję beta swojej technologii Full Self-driving.