Nie macie żadnych planów na weekend? To już macie, bo Epic Games rozdaje obecnie za darmo pecetowe wersje Zaginięcia Ethana Cartera i Rogue Legacy - oba tytuły można dodać do swojej biblioteki Epic Games Store do 14 kwietnia.

Zaginięcie Ethana Cartera (The Vanishing of Ethan Carter) to pierwszoosobowa gra przygodowa, którą można podpiąć pod gatunek bardzo modnych kilka lat temu symulatorów chodzenia, choć trzeba przyznać, że oprócz zwykłej eksploracji twórcy przygotowali tu również liczne zagadki. Jak czytamy w oficjalnym opisie tego tytułu, jest to gra pełna tajemnic, skupiona na eksploracji i odkrywaniu, w której posiadający zdolności okultystyczne detektyw Paul Prospero próbuje rozwikłać zagadkę zniknięcia tytułowego Ethana.

Tytuł ten w momencie swojej premiery w 2014 roku zachwycał oprawą graficzną, głównie ze względu na fakt, że był jednym z pierwszych wykorzystujących technikę fotogrametrii i do dziś - choć minęło już 8 lat - prezentuje się wyśmienicie. Oprawa graficzna to jednak nie wszystko, ponieważ gra posiada też wciągającą historię i jest bardzo klimatyczna.

 

Rogue Legacy to z kolei genealogiczna gra w stylu roguelike, w której… każdy może zostać bohaterem. Trzeba przyznać, że pomysł na ten tytuł jest bardzo oryginalny, ponieważ za każdym razem, gdy zginiemy, zastępuje nas nasze wyjątkowe dziecko. - Jedno może cierpieć na ślepotę barw, inne zaś na niskorosłość i zawroty głowy. Nie szkodzi – nie ma ludzi idealnych, a Ty nie potrzebujesz perfekcji, by osiągnąć sukces - czytamy w opisie w sklepie.

 

Bezpłatne egzemplarze Zaginięcia Ethana Cartera i Rogue Legacy do pobrania z Epic Games Store tutaj i tutaj.