John Wayne Gacy to potwór, który ma na koncie 33 ofiary. Zanim został schwytany, zamordował wielu chłopców i mężczyzn. To właśnie jego historię opowie nowy miniserial Netflix, noszący tytuł Conversations with a Killer: The John Wayne Gacy Tapes.

Gacy to naprawdę przerażająca postać. W czasie swojej czteroletniej działalności odebrał życie 33 ludziom. Jak sam mówi w zwiastunie kochał władzę i uwielbiał dominować. Prawda jest taka, że wielokrotnie wymykał się stróżom prawa i trudno było go ująć. Aresztowano go w 1978, skazano na śmierć w 1980, a wyrok wykonano 10 maja 1994 roku. Jego ofiarami byli głównie prostytuujący się mężczyźni oraz kilku chłopców, których zwabił do swojego domu.

Gacy miał głowę do interesów i zarabiał niezłe pieniądze, dawał zatrudnienie wielu chłopcom, z których kilku stało się niestety jego ofiarami. Ciekawostką jest fakt, że w wolnych chwilach przebierał się za klauna i dawał przedstawienia dla dzieci w okolicznych szpitalach, działał też bardzo aktywnie w rozmaitych akcjach charytatywnych i był członkiem partii demokratycznej. Był też organizatorem największej polonijnej parady w Chicago. Już wcześniej zdradzał ciągoty pedofilskie, za co odsiedział 18 miesięcy. Jego druga żona rozwiodła się z nim, gdy odkryła, że korzysta z usług męskich prostytutek.

W składającym się z trzech odcinków serialu zobaczymy wypowiedzi wielu osób, które brały bezpośredni udział w ujęciu seryjnego mordercy, a także kilka komentarzy z ust ludzi jacy do tej pory nigdy nie wypowiadali się publicznie. Pojawi się w nim także jedna z ocalałych ofiar.

 Oto zwiastun Conversations with a Killer: The John Wayne Gacy Tapes:

 

Serial dokumentalny Conversations with a Killer: The John Wayne Gacy Tapes będzie można oglądać na Netflix, a jego premierę zaplanowano na 20 kwietnia. Reżyserem jest Joe Berlinger, który jest autorem poprzedniego serialu, opowiadającego o Tedzie Bundym.