Ekranizacje polskich książek na Netflix

Na Netflix trafią ekranizacje znanych polskich książek. Do fanów mocnego, kryminalnego kina z pewnością przemówi serial Detektyw Forst, powstały na podstawie twórczości Remigiusza Mroza. W roli głównej zobaczymy Borysa Szyca.

Wiele uniesień dostarczy natomiast filmowa adaptacja romansu Anny Szczypczyńskiej, nosząca tytuł Dzisiaj śpisz ze mną.

Wśród ekranizacji książek nie zabraknie także widowisk zmuszających do przemyśleń i refleksji. Przykładem jest tu Informacja zwrotna z Arkadiuszem Jakubikiem w roli głównej, czyli serial powstała na kanwie powieści Jakuba Żulczyka. 

Wielką niespodzianką jest też nowa ekranizacja powieści Pan Samochodzik i Templariusze, na której wychowały się już całe pokolenia Polaków.

Polski horror i film sensacyjny

Na Netflix trafi także odważny i niekonwencjonalny horror HELLHOLE, którego bohaterem jest działający pod przykrywką młody milicjant, przenikający do klasztornego świata, żeby wyjaśnić tajemnicze zaginięcia pensjonariuszy zakładu opiekuńczego. Duże emocje wywołają także Broad Peak – dramatyczna opowieść o losach niezłomnych polskich himalaistów – oraz film katastroficzny The Hive oraz Freestyle będący ciekawie zapowiadającą się historią ulicznego rapera, popadającego w wielkie tarapaty po nieudanej transakcji narkotykowej.

Polskie kobiety w Netflix

Serialowa czarna komedia Gang Zielonej Rękawiczki to historia trzech nieuchwytnych, szlachetnych złodziejek, które ukrywają się w cichym domu opieki. W filmie Dzień Matki poznamy byłą agentkę do zadań specjalnych (w tej roli Agnieszka Grochowska), która będzie musiała wykorzystać wszystkie swoje śmiercionośne umiejętności, aby uratować syna. Serial Brokat zabierze widzów w sentymentalną podróż do Polski lat 70., ukazując niezależne kobiety, które żyją na własnych zasadach (w głównych rolach wystąpią Magdalena Popławska, Wiktoria Filus i Matylda Giegżno). W Infamii (tytuł roboczy) będziemy obserwować losy nastoletniej Romki, która balansując między współczesnym światem nastolatków, a tradycyjnymi romskimi zasadami, próbuje odnaleźć siebie. 

Komedie i wzruszenia

Pośród polskich produkcji dla Netflix nie zabraknie filmów dających uśmiech i wzruszenia. W komedii romantycznej Jeszcze przed Świętami będziemy świadkami ratowania gwiazdki, a w komedii omyłek Pewnego razu na krajowej jedynce, zobaczymy perypetie grupy ludzi podróżujących samochodem wykorzystanym wcześniej do napadu na bank. Nie zabraknie też perypetii rodzinnych i wielkich tajemnic, które poznamy w serialu komediowym Gry rodzinne. Jeśli gustujecie w czarnych komediach, to Noc w przedszkolu, w której próba jasełek przemieni się niespodziewanie w sąd nad niegrzecznym 5-latkiem, ubawi was do łez.

Dzięki polskim produkcjom romans i miłość mogą przenieść się nawet w kosmos. Taką historię zobaczymy w futurystycznym romansie Dziewczyna i kosmonauta, Dwaj piloci F-16 zmierzą się w nim w pojedynku o serce pięknej dziewczyny i o lot w kosmos.

Dla młodych widzów przygotowano poruszający serial Lovzone, którego bohaterką jest autystyczna nastolatka obserwująca otaczający ją świat przez obiektyw kamery. Wybiera się ona nad morze, żeby nakręcić film o miłości.

Jeszcze w kwietniu fani Netflix zobaczą wcześniej zapowiadane Poskromienie złośnicy, 365 Dni: Ten dzień i Zachowaj spokój, a w kolejnych miesiącach również Królową i Wielką wodę.

Lista zapowiedzianych filmów:

Broad Peak 

Dzień Matki 

Dzisiaj śpisz ze mną 

Freestyle 

HELLHOLE 

Jeszcze przed Świętami 

Noc w przedszkolu

Pan Samochodzik i Templariusze 

The Hive 

Lista zapowiedzianych seriali:

Brokat 

Detektyw Forst 

Dziewczyna i kosmonauta

Gang Zielonej Rękawiczki 

Gry rodzinne 

Infamia (roboczy tytuł) 

Informacja zwrotna 

Lovzone 

Pewnego razu na krajowej jedynce