Lincoln jest wreszcie gotowy, żeby podać więcej szczegółów na temat swojej zelektryfikowanej przyszłości. Ta ekskluzywna marka, należąca do Forda ma oficjalnie pokazać swój plan już 20 kwietnia.

Będzie to pierwszy elektryczny samochód koncepcyjny, o którym wiadomo już od jakiegoś czasu, ale poznaliśmy jedynie zarys jego bryły. Jak do tej pory Lincoln zazdrośnie strzeże swojej tajemnicy i wygląda na to, że nie poznamy jej przed 20 kwietnia.

Lincoln podawał już wcześniej, że koncepcja będzie służyć jako „inspiracja" dla pojazdów elektrycznych, które wkrótce się pojawią. Wygląda więc na to, że jego koncepcyjny sedan Zephyr Reflection posłuży jako estetyczny punkt odniesienia dla przyszłych samochodów elektrycznych, które pojawią się na drogach z logiem Lincolna.

Oczekuje się, że marka Lincoln zelektryfikuje pełną gamę swoich pojazdów do 2030 roku, a pięć lat wcześniej połowa jej pojazdów będzie bezemisyjna. W pulę tych samochodów wlicza się SUV Aviator.

Lincoln ma zaledwie osiem lat na radykalne rozszerzenie swojej oferty pojazdów elektrycznych, ale wygląda na to, że jest zdecydowany dołączyć do rodziny innych marek ze swojej grupy. Dlatego też ta pierwsza koncepcja jest bardzo ważną prognozą na przyszłość.