Tom Hanks ma również zagrać w sequelu filmu Greyhound. Według Deadline ten thriller był jednym z najczęściej oglądanych projektów na Apple TV+.

Co ciekawe Apple zgarnął prawa do dystrybucji tego filmu w 2020 roku, kiedy jego przyszłość była dość niepewna. Greyhound miał trafić do kin, ale pandemia COVID-19 uniemożliwiła jego wprowadzenie na duży ekran.

Zresztą, bardzo podobna sytuacja miała miejsce w przypadku Fincha, postapokaliptycznego filmu, w którym bohaterowi Hanksa w drodze towarzyszy pies i robot-pomocnik. Ten film trafił na Apple TV+ w listopadzie zeszłego roku.

Apple od kilku lat współpracuje z firmą Playtone, założoną przez Hanksa i producenta Gary'ego Goetzmana. W 2019 roku ogłoszono, że obie firmy oraz Amblin Stevena Spielberga pracują nad Masters of the Air, kontynuacją serii Band of Brothers i The Pacific. Produkcja serialu została zakończona, ale data premiery wciąż nie jest znana.

Produkcje Playtone z pewnością bardzo wzmocnią portfolio Apple TV+, który świetnie się rozwija i pozyskuje do swojej bliblioteki coraz ciekawsze widowiska. O ich jakości najlepiej świadczy tegoroczny Oscar. Apple TV+ stało się pierwszym serwisem streamingowym, który zdobył Oscara dla najlepszego filmu. Nagrodę uzyskał film CODA, a sitcom Ted Lasso odniósł ogromny sukces na zeszłorocznych Emmy. Warto też zauważyć programy, takie jak Severance i Slow Horses, które również zyskały spore uznanie.