W sieci pojawił się pierwszy materiał zachęcający Polaków do zakupu subskrypcji. Zamieszczono go na oficjalnym profilu facebookowym Disney+.

Dobrze Was widzieć, Polsko! Do startu Disney+ 14 czerwca pozostało zaledwie kilka tygodni.

Materiał wideo trwa zaledwie kilka chwil, ale daje przedsmak tego co będzie do oglądania w Polsce. W naszym kraju będą dostępne wszystkie największe hity, a między innymi seriale Marvela, wiele znanych i lubianych animacji oraz oczywiście The Mandalorian.

Kiedy Disney+ ruszy w Polsce?

Premiera nastąpi już niedługo, bo 14 czerwca 2022 roku. 

Ile kosztuje Disney+ w Polsce?

Na tę chwilę wiadomo, że w Polsce dostępne będą dwie możliwości opłacenia dostępu do Disney+. Wraz z premierą pojawią się następujące pakiety:

- miesięczny w cenie 28,90 zł,

- roczny w cenie 289,90 zł.

Docelowo może pojawić się jeszcze jeden pakiet, który będzie najtańszą opcją, ale w zamian, osoby które się na niego zdecydują, będą musiały oglądać reklamy. W tym wypadku nie ma jeszcze konkretnych ustaleń, ani daty uruchomienia takie formy subskrypcji.

Disney+ wchodzi do naszego kraju z pełną ofertą swoich seriali i filmów. Wraz z niską ceną oferuje dostęp do streamingu dla maksymalnie czterech użytkowników jednocześnie w ramach jednej subskrypcji.

Jakie filmy i seriale zobaczymy na Disney+ w Polsce?

Z pewnością największym hitem Disney+ jest serial Mandalorian opowiadający o Łowcy Nagród i kultowym już Baby Yoda. Niedawno dołączył do niego Book of Boba Fett, a na ten rok zapowiadany jest także serial Obi-Wan Kenobi. W usłudze nie zabraknie także całej sagi filmów z Odległej Galaktyki, a więc fani Gwiezdnych Wojen z pewnością nie będą się nudzić.

Jeśli jesteście fanami The Beatles i chcecie poznać fenomen pierwszego boysbandu na świecie to z pewnością warto zwrócić uwagę na Get Back, czyli film opowiadający o legendarnej grupie.

Kolejne wartościowe widowisko to Hawkeye, który warto zobaczyć z dwóch względów. Po pierwsze zagrał tam Piotr Adamczyk, wcielając się w przebojową rolę dresiarza, a po drugie jest to naprawdę doskonała marvelowska produkcja.

Hamilton to musical, który oczaruje was nawet jeśli nie lubicie tego gatunku. Kiedy był wystawiany na Broadwayu niezwykle trudno było kupić na niego bilety, a wydany w postaci filmowej na Disney+ nazbierał mnóstwo nagród, a wśród nich dwukrotnie Emmy.

ShortCircuit, czyli krótkie animacje Walt Disney Animation Studios, których nie zobaczycie nigdzie indziej. Fenomenalne dwuminutowe arcydzieła tego gatunku. Jakość wykonania oraz zróżnicowana tematyka z pewnością przyciągną was do ekranu.

Simpsonowie to serial, na którym wychowały się już całe pokolenia. Czy wiecie, że powstaje on nieprzerwanie od 1989 roku? Obecnie jest dostępnych 30 sezonów, a pierwsze dziewięć to absolutna konieczność!

The Muppet Show to serial, którego chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Powstawał w latach 1976-1981. Zawsze był nieco kontrowersyjny i oferował specyficzne poczucie humoru, ale naprawdę warto wrócić, albo pokazać młodszym widzom, zwłaszcza że Disney+ oferuje wszystkie odcinki, także te, których nie emitowano wcześniej w Polsce.

Klasyczne kreskówki sprzed lat, które kiedyś w TVP pokazywano tylko od święta, czyli Bambi (1942), Królewna Śnieżka (1937), Śpiąca Królewna (1959) czy Pinokio (1940) i wiele, wiele innych. Nostalgia i świetna zabawa.

I na koniec - Świat według Jeffa Goldbluma. Cudowny serial dokumentalny wyprodukowany dla National Geographic. Niby opowiada o rzeczach całkowicie przyziemnych, jak lody czy batoniki czy sneakersy, ale jak to robi!

To oczywiście tylko maluteńki ułamek z tego co ma w ofercie Disney+. Biblioteka tej usługi jest ogromna i obejmuje produkcje zdolne przyciągnąć przed ekran telewizora widza w każdym wieku.