Ninebot Engine Speaker to bezprzewodowy głośnik Bluetooth, który można przymocować do wielu pojazdów Segwaya. Może nie tylko służyć do słuchania ulubionej muzyki, ale odtwarzać ryk silników montowanych w popularnych samochodach.

Głośnik silnika jest wyposażony w system mocowania, który umożliwia łatwy i szybki montaż do skuterów elektrycznych Segway / Ninebot, gokartów, rowerów elektrycznych, a nawet do samobalansujących pojazdów.

Głośnik wygląda jak dodatkowy akumulator do skutera, ale tak naprawdę działa na własnej baterii 2200 mAh, która może grać do 23 godzin i ładuje się przez USB-C. Jest on również odporny na kurz i wodę IP55, dzięki czemu poradzi sobie z wilgocią, deszczem i normalnymi zabrudzeniami.

Akcesorium można przełączać w różne tryby silnika: jednocylindrowy, dwucylindrowy, V8 i V12. Głośnik zsynchronizuje się z akceleratorem i będzie dudnił podczas jazdy, ruszania i na jałowym biegu. Jest to z pewnością gest w kierunku fanów silników spalinowych, którzy lubią ich charakterystyczny hałas, ale przestawili się na pojazdy bezemisyjne.

 

Głośnik Ninebot Engine doskonale pasuje również do nowej serii Segway Super Scooter GT, rozpędzających się do 50 km/h w niecałe 4 sekundy. Ich użytkownicy mogą mknąć z oszałamiającą prędkością, dochodzącą do nawet 90 km/h. I tu także przydaje się opisywany głośnik, gdyż informuje on kierowcę o niebezpieczeństwie.