Kojima Productions zawsze miało dobre relacje z Sony. W końcu Kojima zapowiedział, że pierwsza gra studia będzie dostępna wyłącznie na konsolę PlayStation 4. Mimo bliskich związków ten deweloper przez lata pozostawał niezależny od Sony, ale to może się wkrótce zmienić. Na nowym banerze na stronie PlayStation Studios Sony zmieniło się kilka rzeczy, ale fani od razu dostrzegli grafikę z Death Stranding,

Zgodnie z tradycją, grafiki prezentowane na banerze PlayStation Studios były zawsze powiązane z produkcjami w własnych, wewnętrznych firm, tworzących gry pod skrzydłami japońskiego producenta konsol. Czy wynika z tego, że Kojima Productions, twórca Death Stranding, wkrótce dołączy do rodziny Sony?

Twórca Metal Gear Solid, Hideo Kojima, założył Kojima Productions po odejściu z Konami w 2015 roku. Od tego czasu studio opracowało Death Stranding na PS4, PC i PS5. Podobno pracuje nad nową nienazwaną jeszcze grą, która ma być horrorem. Studio rozwija się również w telewizji, muzyce i filmach poprzez nowy oddział, który niedawno został otwarty w Kalifornii.

W ubiegłym roku Sony nabyło Haven, Bluepoint Games, Housemarque, Nixxes Software i Firesprite. Firma zaoferowała również 3,6 miliarda dolarów za przejęcie Bungie, o czym informowano w styczniu. Jednak przejęcie nie zostało jeszcze zatwierdzone przez wszystkie agencje regulacyjne. Prezes Sony Interactive Entertainment Jim Ryan stwierdził, że to jeszcze nie koniec i w planach są jeszcze większe zakupy.

Sceptycy, twierdzą z kolei, że plotka o przejęciu twórcy Death Stranding to naciągana teoria i być może Sony postanowiło uhonorować grę, a przez to Kojima Productions za wierność ich marce.

W tej chwili jeszcze nic nie zostało przesądzone i czas pokaże jak rozwinie się sytuacja. Osobiście pomysł z przejęciem Kojima Productions bardzo przypadł mi do gustu i chciałbym zobaczyć ich kolejne gry tworzone dla PlayStation pod skrzydłami Sony.