Blue Sky Studios ma za sobą długą historię, gdyż na rynku pojawiło się niemal 35 lata temu. W tym czasie zebrała się w nim niezwykle utalentowana załoga, która dokonała rzeczy niemożliwych, ale w pamięci większości z nas pozostanie dzięki genialnym wręcz animacjom z serii Epoka lodowcowa.

Słynna wiewiórka przez wiele lat bawiła ludzi do łez usiłując dopaść żołędzia. Na koniec swojej działalności ekipa ze Sky Studios postanowiła przygotować krótki, ale jak zwykle rewalacyjny film, w którym w końcu jej się to udaje. Scrat, bo tak w rzeczywistości nazywa się gryzoń, zjada żołędzia, który tak długo okazywał się nieuchwytny.

Blue Sky Studios powstało w 1987 roku. Co ciekawe założyła go ekipa grafików i projektantów, którzy odeszli z Disneya na tzw. swoje. Przez długie lata samodzielności studio dostarczyło widzom wiele znakomitych animacji. Każdy z nas kojarzy z pewnością takie widowiska jak Epoka lodowcowa, Horton słyszy ktosia, Roboty oraz serię Rio.

Po latach samodzielności, Blue Sky zostało przejęte przez Disneya w 2019 roku. Po dwóch latach ostatecznie zdecydowano o jego zamknięciu.

Na łamach Deadline pojawiło się też specjalne oświadczenie:

W ostatnich dniach Blue Sky Studios mały zespół artystów zebrał się, by stworzyć jeden, ostatni obraz. Ten film to pożegnanie - pożegnanie na naszych własnych warunkach

Blue Sky Studios stworzyło łącznie 13 filmów pełnometrażowych, a najsłynniejszy, czyli Epoka lodowcowa doczekał się pięciu części.