Wczesne etapy lotu były transmitowane na żywo na kanale YouTube SpaceX. Jednak ze względu na tajność projektu rządowego uniemożliwiła pokazanie procesu rozmieszczenia satelity na jej docelowym miejscu na orbicie. Zamiast tego zobaczyliśmy wystrzelenie i lot rakiety Falcon 9 nad Kalifornią.

 

W trakcie transmisji można było też zobaczyć moment separacji od rakiety nośnej ora zapłon silnika drugiego stopnia, co miało miejsce po około dwóch i pół minuty lotu.

 

Około osiem minut po wystrzeleniu, rakieta wielokrotnego użytku (wzmacniacz) wykonała idealne lądowanie w bazie sił kosmicznych Vandenberg. Już niedługo będzie mogła zostać ponownie użyta.

 

Misja oznaczała 114. udany powrót rakiety wielokrotnego użytku Falcon 9 na Ziemię i czwarty start urządzeń NRO przy użyciu rakiety SpaceX. Był to również pierwszy raz, kiedy satelita NRO poleciała w kosmos na wcześniej używanym Falconie 9, który w lutym 2022 roku wyniósł w przestrzeń kosmiczną misję NROL-87.

Komentując niedzielny start, pułkownik Chad Davis, dyrektor kosmodromu w NRO:

Wszystkie starty są ekscytujące, ale ten, z naszym pierwszym w historii ponownym użyciem rakiety jest szczególnym momentem i dowodem na innowacyjność naszych działań. Ponowne użycie wzmacniacza pokazuje, że nadal przesuwamy granice tego, co jest możliwe. Przy okazji zmniejszamy koszty, co odzwierciedla nasze zobowiązanie do odpowiedzialnego korzystania z pieniędzy podatników.

Niedzielny start był 14. misją orbitalną SpaceX w 2022 roku, a więc jest duża szansa, że zostanie pobity rekord 31 startów osiągnięty w zeszłym roku.