Prawdę mówiąc już Zbrodnie Grindelwalda nie miały łatwo i zapracował na to nie tylko poziom samego widowiska, ale atmosfera jaka wytworzyła się wokół tego filmu. Atmosfera skandalu i liczne kontrowersje nie przysłużyły się oglądalności. Dlatego też, dość zadziwiające było, że Warner tak mocno parł do premiery kolejnej części, mając niemal stu procentową pewność, że może być tylko gorzej.

Z powodu żenującego widowiska w postaci procesu z byłą żoną i posądzeń o przemoc domową, Johnny Depp został pozbawiony roli Grindelwalda. Zastąpił go Mads Mikkelsen, który mimo, że jest znakomitym aktorem, akurat w tej roli nie przypadł widzom do gustu. Dodatkowo na wizerunek filmów cieniem kładzie się kolejne aresztowanie Ezry Millera oraz transfobiczne komentarze zamieszczane przez J.K. Rowling na Twitterze.

Wszystko to razem wzięte sprawiło, że Sekrety Dumbledore'a są kompletną porażką finansową. Film zarobił w USA jedynie 42 mln dolarów, a więc o 20 i 30 mln mniej niż poprzednie części. Wydaje się, że w innych krajach jest nieco lepiej, ale film jest w nich też wyświetlany trochę dłużej.  Podsumowując resztę świata, film uzbierał 150 milionów dolarów, a więc nawet sumując obie kwoty nie jest to wiele, a z pewnością dużo poniżej oczekiwań Warner Bros.

Producenci pierwotnie zakładali, że powstanie aż pięć części tego filmu. Jednak w obliczu klapy finansowej już na tym etapie, powstanie kolejnych widowisk z tej serii stoi pod dużym znakiem zapytania.

Film Fantastyczne zwierzęta: Sekrety Dumbledore'a zadebiutował w polskich kinach 8 kwietnia 2022 roku.