Występując na TedTalk ekscentryczny miliarder ujawnił kilka rewelacji na temat swojego stylu życia.  Jedną z najciekawszych jest fakt, że śpi w wolnej sypialni swojego przyjaciela. Tak, Elon Musk jest miliarderem, a także najbogatszym człowiekiem na świecie, ale oświadcza, że nie ma własnego domu. Obecnie, jeśli weźmiemy pod uwagę wartość netto właściciela Tesli, SpaceX i kilku innych znanych marek, to według Forbesa jest to około 269,5 miliarda dolarów.

Musk stwierdził w wywiadzie:

W tej chwili nie mam nawet własnego mieszkania, dosłownie zatrzymuję się u znajomych. Jeśli podróżuję do Bay Area, gdzie znajduje się centrala Tesli, w zasadzie korzystam z wolnych sypialni przyjaciół

Poza tym Musk nie jeździ na wakacje i nie ma jachtu. Nie powiedział natomiast, że ma prywatny samolot, którym bardzo często się przemieszcza i że kosztuje to astronomiczne kwoty. Pamiętacie, kiedy śledził go jeden z jego zagorzałych fanów? Naprawdę! Jack Sweeney ma 19 lat i jego pasją było ostatnio śledzenie lotów prywatnego odrzutowca, należącego do Elona Muska. Założył na Twitterze konto "Elon Musk's Jet", na którym można było śledzić trasy przelotów.

Młodzieniec ujawnił jakiś czas temu w wywiadzie, że za zaprzestanie swojej działalności żądał od szefa Tesli 50 tysięcy dolarów, jednak spotkał się z odmową. Musk był skłonny zapłacić jedynie 5 tysięcy.

Poza tym Elon Musk planuje wyprowadzkę na Marsa i jeszcze niedawno uznał, że sprzeda wszystkie swoje nieruchomości i inne rzeczy zbędne mu na Czerwonej Planecie, a za zebraną gotówkę zbuduje tam pierwsze kosmiczne miasto. Musk złożył jakiś czas temu deklarację, że "pozbędzie się swojego majątku", a środki pozyskane ze sprzedaży przeznaczy w całości na program badań kosmicznych i popularyzację podróży w kosmos oraz w przyszłości kolonizację Księżyca i Marsa. Zażartował nawet, że przeprowadzi się na Czerwoną Planetę.

I wygląda na to, że dotrzymuje danego słowa. Sprzedał właśnie ekskluzywnej posiadłości w San Francisco. Nowy właściciel zapłacił za nią 30 mln dolarów.

Ekscentryczny miliarder wielokrotnie dawał do zrozumienia, że SpaceX jest jego oczkiem w głowie. Dowodem na to jest z pewnością jego przeprowadzka w 2021 roku. Przeniósł się on wtedy z Los Angeles w Kalifornii do Austin w Teksasie. Znajduje się tam ośrodek testowy silników do rakiet SpaceX.