Po pełnym wrażeń weekendzie, przebiegającym na rozmaitych zagrywkach pomiędzy Elonem Muskiem a zarządem Twittera, w poniedziałek stało się jasne, że umowa może w końcu zostać sfinalizowana. I rzeczywiście, Twitter zaaprobował ofertę i Musk stał się on ostatecznie właścicielem jednego z najbardziej rozpoznawalnych serwisów społecznościowych na świecie.

Według PR Newswire, dyrektor generalny Twittera, Parag Agrawal, w odpowiedzi na zawartą umowę stwierdził, że: „Twitter ma cel i znaczenie, które wpływają na cały świat. Jestem bardzo dumny z naszych zespołów dla których praca dla serwisu była zawsze najważniejsza".

W niedzielę rozpoczęły się negocjacje między Muskiem a Twitterem dotyczące jego oferty kupna firmy i utajnienia jej przebiegu. Według Reutersa Twitter miał zaakceptować początkową ofertę Muska w wysokości 43 miliardów dolarów. Wydaje się, że ten nagły zwrot wydarzeń jest w dużej mierze spowodowany ujawnieniem przez Muska jego planów finansowych w zeszłym tygodniu, co spowodowało, że akcjonariusze Twittera poprosili firmę „…aby nie dopuściła do wymknięcia się okazji do zawarcia umowy".

Reuters podał również szczegóły dotyczące porozumienia między Muskiem a Twitterem, z których wszystkie okazały się prawdziwe:

- Transakcja wyniosła 54,20 USD za akcję.

- Umowa została zarekomendowana akcjonariuszom przez zarząd Twittera.

- W umowie co prawda nie znalazł się zapis, który nie pozwalał Twitterowi przyjęcie innej, ale w takim wypadku konieczna byłaby wpłata kary za zerwanie umowy z Muskiem. Z pewnością wysokość tej kary skutecznie zniechęca do takich zagrań.

Wszystkie opisywane wydarzenia miały miejsce niedługo po tym, jak Twitter przyjął strategię „poison pill" w odpowiedzi na (i rzekomo w celu obrony przed) ofertę, którą przyjął w poniedziałek. Obecnie akcja Twittera kosztuje 50,67 dolarów za sztukę.

Ostatni tweet Muska, zanim został nowym właścicielem firmy, zdawał się zapowiadać nadchodzące przejęcie:

Ta historia wciąż jest rozwojowa, a więc gdy tylko pojawią się nowe szczegóły, będziemy o nich informować.