Nad filmem pracuje firma Bad Robot, należąca do J.J. Abramsa, która podpisała kontrakt z Warner Bros. Pictures. Dzięki temu powstanie widowisko bazujące na linii zabawek Hot Wheels firmy Mattel. Jego współproducentem będzie Mattel Films.

Szczegóły dotyczące samego filmu Hot Wheels są obecnie słabo znane. Zawsze dobrze poinformowane Deadline, przekazuje tylko informację, że powstający projekt „będzie filmem akcji, który zaprezentuje niektóre z najgorętszych i najbardziej eleganckich samochodów, monster trucków i motocykli na świecie". Brzmi to trochę jak Szybcy i Wściekli dla dzieci.

Hannah Minghella, prezes Motion Pictures, które zajmie się produkcją widowiska z ramienia Bad Robot, powiedział, że:

Zanim Hot Wheels stało się globalną marką, jaką jest dzisiaj, było to marzenie, współzałożyciela Mattela, Elliota Handlera, który wymyślał i budował autka w domu, w swoim garażu w południowej Kalifornii. W filmie chcemy przekazać jego pasję i atmosferę towarzyszącą powstawaniu samochodzików.

Z kolei Warner Bros. opublikował oświadczenie w którym stwierdza, że:

Kiedy dorastaliśmy, Hot Wheels były czymś więcej niż tylko samochodami zabawkowymi, były pojazdami dla naszej wyobraźni. Dzisiaj w Warner Bros. jesteśmy podekscytowani, że możemy przenieść tę wyobraźnię na duży ekran razem z Robbiem Brennerem i zespołem kreatywnym Mattel, a także pomysłami J.J. Abramsa, Hannah Minghella’a i zespołu Bad Robot.

W tej chwili do planu realizacji filmu z samochodzikami w roli głównej nie przypisano jeszcze ani scenarzysty, ani reżysera. Jednak skoro projekt został ogłoszony, z pewnością rozpoczęły się poszukiwania w celu wypełnienia tych ról.

Pierwsze samochodziki Hot Wheels pojawiły się w sklepach w 1968 roku i od tamtego czasu pozostają niezwykle popularną marką zarówno wśród dzieci jak i kolekcjonerów. Hot Wheels to zazwyczaj modele samochodów w skali lub zestawy do wyścigów. Marka Hot Wheels jest tak wszechobecna, że prawdziwe firmy motoryzacyjne licencjonują swoje pojazdy, aby pojawiały się w tej linii zabawek. Kilka znanych samochodów z filmów i programów telewizyjnych również otrzymało własne zabawki Hot Wheels. Jednym z ciekawszych powiązań jest kooperacja z Wargaming, producentem niezwykle popularnej gry World of Tanks.