Model edge 30 ma zaledwie 6,79 mm grubości, dlatego jest najsmuklejszym smartfonem z 5G w swojej klasie. Producent zapewnia, że dzięki temu zajmuje mniej miejsca w kieszeni i wygodnie leży w dłoni, do tego mamy też atrakcyjny design z subtelnymi wzorami przypominającymi klejnoty, który dodaje urządzeniu charakteru.

Smartfon oferuje 32 MP kamerkę przednią oraz potrójny zestaw aparatów na tylnym panelu, tj. 50 MP jednostkę ultraszerokokątną, 2 MP sensor głębi oraz 50 MP obiektyw główny ze wsparciem dla nowego standardu autofokusa, czyli Instant All-Pixel Focus. Tradycyjne technologie autofokusa wykorzystują około 3% pikseli, tymczasem zastosowany tu Instant All Pixel Focus aż 100% pikseli w poziomie i pionie, aby uzyskać szybsze i lepsze rezultaty niezależnie od oświetlenia, dzięki czemu liczba pikseli używanych do ustawiania ostrości jest 32 razy większa.

Aparat wyróżnia się też zdolnością do uwieczniania szczegółów w świetle dziennym, a kiedy zapadnie zmrok, wpuszcza więcej światła, łącząc po cztery piksele w jeden duży ultrapiksel (binning). Cieszy też obecność optycznej stabilizacji obrazu (OIS), która eliminuje niepożądane drgania, a smartfonem można również nagrywać wideo o jakości HDR10.

Jakość działania kamery zazwyczaj pogarsza się w aplikacjach zewnętrznych, takich jak TikTok, WhatsApp czy Instagram, ale twórcy modelu edge 30 zwrócili szczególną uwagę na działanie takich funkcji jak renderowanie twarzy, nagrywanie wideo aparatem przednim czy czat wideo. Uzyskano także znaczną redukcję szumów podczas robienia zdjęć, dzięki czemu, jak zapewnia motorola, jest to wymarzone urządzenie dla twórców.

Front urządzenia wypełnia wyświetlacz OLED o przekątnej 6,5 cala, częstotliwości odświeżania 144 Hz, ze wsparciem dla HDR10+, który spełnia standardy kinowe DCI-P3 pod względem zakresu kolorów, jasności, wierności barw i poziomu kontrastu. Dwa towarzyszące ekranowi duże głośniki stereo emitują dźwięk Dolby Atmos.

Sercem smartfona jest procesor Snapdragon 778G+, wspierany przez 8 GB pamięci RAM oraz 128 GB pamięci masowej i pochwalić trzeba tu obecność nie tylko modemu 5G, ale i wsparcia dla Wi-Fi 6E. Pojemność baterii to 4020 mAh i można ją szybko podładować dzięki technologii TurboPower 30.

W Polsce motorola edge 30 w wariancie pamięciowym 8/128 GB została wyceniona na 2199 PLN i będzie dostępna na początku maja w trzech wersjach kolorystycznych: grafitowej, morskiej bryzy oraz opalizującego srebra.