Wolfenstein: Enemy Territory to strzelanka wieloosobowa oparta na celach, która obsługuje do 32 graczy (16 na stronę), a jej akcja toczy się podczas II wojny światowej. Gracze mogą zdecydować czy chcą walczyć po stronie Aliantów czy Osi. Rozgrywka toczy się na mapach opartych na rzeczywistych lokalizacjach.

Gra zadebiutowała 29 maja 2003 roku. Jej twórcy ze studia Splash Damage pierwotnie planowali wydać ją, jako komercyjny dodatek do Return to Castle Wolfenstein, ale problemy z przygotowaniem kampanii dla pojedynczego gracza, skłoniły ich do wydania tylko multiplayera. Gra została udostępniona za darmo, a ponadto, niecały rok po premierze, Activision podjęło decyzję, żeby udostępnić modderom kod źródłowy.

Wolfenstein: Enemy Territory jest już od jakiegoś czasu dostępne w innych sklepach, a także bezpośrednio na stronie Splash Damage. Teraz na Steam gracze będą mogli cieszyć się wszystkimi korzyściami, jakie daje popularna platforma dystrybucji Valve, w postaci aktualizacji, ewentualnych dodatków oraz wsparcia technicznego.

Jak być może już wiecie, aplikacja Bethesdy, umożliwiająca pobieranie i uruchamianie ich gier już w zasadzie znikła ze sceny. Gracze mogą przenieść swoją bibliotekę Bethesda.net na swoje konto Steam. Migracja do Steam obejmie bibliotekę gier gracza i portfel, więc nie ma obaw, że jakakolwiek zawartość konta Bethesda.net przepadnie.

Od 11 maja rozgrywka z poziomu wspomnianej aplikacji nie będzie możliwa, ale nadal będziesz dostęp do programu uruchamiającego i biblioteki na potrzeby transferu.