Nowe urządzenie do domowego fitnessu o nazwie Interactive Fitness Mirror, jest kolejnym urządzeniem łączącym technologię z troską o sprawność fizyczną. Przyglądając się zdjęciom można odnieść wrażenie, że nie różni się od innych domowych treningów z instruktorem, w których cyfrowy trener demonstruje ćwiczenie, a ćwiczący muszą je wykonywać jak najlepiej, aby wysiłek odnosił oczekiwane efekty. Jednak firma FITURE reklamuje swoje lustro jako bardziej reaktywne niż jakikolwiek zwykły trening wideo z instruktorem.

Używając czegoś, co nazywa się „Motion Engine", będącego zastrzeżoną technologią opartą na przechwytywaniu ruchu, lustro FITURE może rzekomo oferować informacje zwrotne w czasie rzeczywistym w oparciu o to, jak ćwiczący porusza się podczas treningu.

FITURE twierdzi, że jego „pierwsza w branży" biblioteka ruchów fitness oparta na sztucznej inteligencji może prowadzić użytkowników przez ponad 1000 różnych rodzajów ćwiczeń, w tym HIIT i fitness cardio.

Po zamontowaniu w domu 43-calowego lustra, trzeba je podłączyć do aplikacji FITURE na dowolnym zgodnym smartfonie. Gdy wszystko jest gotowe — i po opłaceniu miesięcznej opłaty abonamentowej w wysokości 39 USD w celu aktywacji konta — można rozpocząć trening w swoim domu.

Lustro może pobierać dane tętna z dowolnego monitora tętna lub smartwatcha. Ciekawą opcją jest to, że w lustrze wyświetlani są instruktorzy naturalnej wielkości i można nawet przybić z nimi piątkę.