Monica Geller to jedna z głównych bohaterek kultowego serialu Przyjaciele (wcielała się w nią Courteney Cox), słynąca z ogromnego talentu kulinarnego i jeszcze większego bzika na punkcie porządku - to właśnie w jej nowojorskim apartamencie z fioletowymi drzwiami rozgrywa się duża część show. Jeśli więc znacie kogoś, kto po raz enty ogląda wszystkie sezony serialu i kogo wciąż bawią dowcipy Chandlera, to koniecznie powinniście pokazać mu pewien wyjątkowy dom w Ohio.

Ten został wystawiony na sprzedaż i jest spełnieniem marzeń osób zakręconych na punkcie Przyjaciół - fioletowe drzwi, niebieskie meble kuchenne i nawet wanna, wszystko zostało przygotowane tak, żeby wiernie imitować serialowy plan. Co ciekawe, dom przez pewien czas był wynajmowany jako tematyczny na Airbnb, ale obecnie właścicielka zdecydowała się wystawić go na sprzedaż. Jak możemy się dowiedzieć z ogłoszenia, chociaż dom został wybudowany już w 1940 roku, to zadbano o nowe wyposażenie, w tym piec, klimatyzację i podgrzewacz wody, a także okna i dach - w tym przypadku najważniejszy jest jednak wystrój.

Jak opowiada w wypowiedzi dla CNN Rachel Gannon, wspomniana pośredniczka i renowatorka, pomysł pojawił się w czasie "burzy mózgów" z mężem, podczas której doszła do wniosku, że żaden temat nie jest jej bliższy niż Przyjaciele, więc to właśnie na nich stanęło. Szybko zaczęła więc ponownie oglądać serial, by wyłapać szczegóły potrzebne podczas internetowych poszukiwań: - Siedziałam co wieczór, oglądają serial milion razy, robiąc notatki i kupując w sieci przedmioty tak podobne do serialowych, jak to tylko możliwe - tłumaczy.

I wygląda na to, że wysiłek się opłacił, bo reakcja rynku przeszła najśmielsze oczekiwania właścicielki, która w serwisie Zillow otrzymała wiele ofert znacznie wyższych niż proponowana wycena na poziomie 162 tysięcy dolarów. Jak sama jednak podkreśla, chociaż jest bardzo zadowolona z wyników swojej pracy i zawsze wiedziała, że dom zostanie wystawiony na sprzedaż, to będzie jej… go brakować.