Czym jest Jurassic World: Dominion? Jest to kolejna trylogia o dinozaurach, bardzo luźno nawiązująca, a w zasadzie poza wielkimi gadami, nie mająca nic wspólnego z Parkiem Jurajskim. Chociaż w ostatniej części Dominion pojawi się pewne nawiązanie do oryginalnej serii.

Jak pokazuje nowy zwiastun Jurassic World: Dominion, możemy się spodziewać, że na ekranie rozegrają się kompletnie absurdalne wydarzenia. Znany nam świat został zamieszkany przez dinozaury, które oczywiście lubują się w polowaniach na ludzi, pełno ich wszędzie i rujnują całkowicie środowisko, do którego przywykliśmy. Na dokładkę, jeden z głównych bohaterów (w tej roli Chris Pratt) będzie uciekał przed nimi na skuterze.  

Fabularnie Dominion jest bezpośrednią kontynuacją poprzedniej części, a jego akcja toczy się tylko cztery lata później. Mimo tak krótkiego czasu, dinozaurom udało się już na dobre rozgościć w świecie ludzi. Zaczynają nawet przybierać na liczbie i ludzie muszą zmierzyć się z nimi w walce o dominację. Stąd pewnie podtytuł trzeciej części.

W filmie pojawią się oczywiście Bryce Dallas Howard i Chris Pratt, ale tutaj uwaga, uwaga – scenarzyści wpadli na pomysł, żeby zagrać w kierunku fanów oryginalnej serii sprzed lat i sprawdzić czy sentyment fanów jest na tyle duży, że pojawienie się Laury Dern, Sama Neilla i Jeffa Goldbluma w nowym filmie, zaowocuje lepszą oglądalnością.

Premierę filmu Jurassic World: Dominion zaplanowano na 10 lipca, ale już teraz można oglądać jego zwiastun.