Kiedy nowy, kompaktowy SUV Volkswagena trafił do sprzedaży, stał się od razu przebojem. Było to o tyle ciekawym wydarzeniem, że nie miał on w swoim segmencie żadnych poprzedników, na których mógł budować zaufanie kupujących. Mimo tego, w ciągu czterech lat T-Roc stał się prawdziwym hitem, a o wielkim zainteresowaniu tym samochodem najlepiej świadczy milion sprzedanych egzemplarzy.

Volkswagen T-RocVolkswagen T-Roc Mariusz Barwinski

Volkswagen postawił na jakość oraz atrakcyjny wygląd i doskonałe wyposażenie. Wnętrze nowego T-Roca zostało delikatnie odświeżone — wprowadzono do niego nowe tworzywa i kolory wyraźnie odświeżające poprzednią wersję, a do standardowego wyposażenia dodano wyświetlacz Digital Cockpit. Siedzenia są pokryte tapicerką skórzaną Nappa/Carbon Style, a o komfort kierowcy dba elektryczna regulacja fotela oraz znajdujące się w nim funkcje masażu obolałych po długiej podróży pleców.

T-Roc przebojowy SUV od Volkswagena

Niemiecki producent postanowił wprowadzić do T-Rocka kilka zaawansowanych i drogich rozwiązań, jak choćby System Travel Assist, który wspiera kierowcę podczas kierowania autem, przyspieszania i hamowania z prędkością. Nie zapomniano również o adaptacyjnym tempomacie i matrycowych reflektorach LED IQ.LIGHT oraz interaktywnym sterowaniu oświetleniem zapewniającym najlepsze pole widzenia, najwyższy poziom wygody i większe bezpieczeństwo. Pojawiła się także, zmodyfikowana kierownica wielofunkcyjna. Nowy T-Roc został również wyposażony w zaawansowane systemy łączności i najnowszy system multimedialny (MIB3) z aplikacją We Connect i bezprzewodowym App-Connect dają dostęp do funkcji online. Jest to tylko ułamek technologicznych nowinek, jakie zaimplementowano w tym pojeździe, ale doskonale dają do zrozumienia, że Volkswagen postanowił zaskoczyć użytkowników, dodaniem rozwiązań znanych raczej z samochodów wyższych segmentów niż z kompaktowych SUV-ów. Wyposażenie kabiny uzupełniają bardzo dopracowane detale oraz ekspresyjny wygląd nadwozia. Producent zdecydował się zmodyfikować niektóre elementy karoserii i wprowadzić nowe kolory lakieru. Wygląda na to, że Volkswagenowi udało się przygotować samochód, który ma wszystko, by nadal cieszyć się olbrzymią popularnością. Dzięki odświeżonemu wyglądowi, znacznemu postępowi w zakresie obsługi i łączności oraz wprowadzeniu najnowsze generacji systemów wspomagających, nowy T-Roc ma znowu okazję stać się ulubieńcem kierowców, poszukujących kompaktowego SUV-a.

Volkswagen T-RocVolkswagen T-Roc Mariusz Barwinski

Volkswagen T-RocVolkswagen T-Roc Mariusz Barwinski

Volkswagen T-RocVolkswagen T-Roc Mariusz BarwinskiWyposażenie jak w bardzo drogich samochodach

Na uwagę zasługuje także zdecydowanie uproszczona struktura wyposażenia, pozwalająca klientom na precyzyjne dostosowanie nowego T-Roca do wymagań.

Na koniec trzeba przypomnieć, że o niezawodności, jakości oraz komforcie stworzonym przez Volkswagena, świadczy stale rosnąca ilość nowych właścicieli T-Rocka. Jest on najlepiej sprzedającym się kompaktowym SUV-em. Ponad milion egzemplarzy trafiło na drogi, od czasu wprowadzenia go na rynek w 2017 roku.