W związku z tym, jeśli lubicie pisać długie posty w mediach społecznościowych, Twitter przygotowuje coś co was z pewnością zainteresuje. Jane Manchun Wong zamieściła na Twitterze serię zrzutów ekranu z trwających właśnie testów, nowej funkcjonalności o nazwie Article. Wygląda na to, że będzie ona obsługiwała długie posty.

Ta funkcja nie została jeszcze uruchomiona, ale na podstawie zamieszczonych zrzutów ekranu można wysnuć kilka uzasadnionych przypuszczeń.

Po pierwsze, wygląda na to, że można będzie dodać nagłówki i formatować tekst.

Po drugie, jest miejsce na dodawanie zdjęć, tweetów, GIF-ów i filmów. Istnieją jednak ograniczenia. Można dodać maksymalnie cztery zdjęcia, jeden GIF i jeden film.

Po trzecie, w edytorze artykułów na Twitterze pojawia się tryb rozszerzający widom na pełny ekran i ukrywający boczne paski.

Po czwarte, zanosi się, że pojawią się Notatki – z menu, wyskakującymi komunikatami, itd. – bardzo podobne do tego co z pewnością znają użytkownicy Facebooka, lubiący długie wpisy w mediach społecznościowych.

Jeśli Twitter udostępni tę funkcję wszystkim, może to bardzo mocno odmienić oblicze tego serwisu społecznościowego. Taka długa forma wpisu pozwoli zdecydowanie lepiej ogarnąć wątki i kreatywne treści. Taką funkcję szczególnie docenią twórcy, tacy jak artyści i blogerzy, którzy często udostępniają zdjęcia swoich dzieł oraz precyzyjne opisy, prowokujące czytelników do dyskusji. Sposób na przygotowanie jednego spójnego posta, wydaje się obiecującą nową funkcją.