Prace nad mostem trwały przez dwa lata, a został on zlokalizowany bardzo blisko granicy z Polską w Resorcie Dolni Morava. Dzięki kładce zawieszonej wysoko nad ziemią, możliwe jest przejście z jednego grzbietu górskiego na drugi. Jak zapewniają jej twórcy, wejście na nią wymaga odrobiny odwagi, jednak jest to niezwykłe i niezapomniane przeżycie.

I rzeczywiście doznania muszą być niesamowite, ponieważ Sky Bridge 721 zawisł aż 95 metrów nad ziemią. Most ma 721 metrów długości i została ona uwieczniona w nazwie obiektu. Kończąc budowę, Czechom udało się ustanowić rekord, gdyż ich konstrukcja jest najdłuższą tego typu na świecie.

Sky Bridge 721 to kładka o szerokości 1,2 metra, utrzymywana przez sześć głównych lin nośnych, o udźwigu 360 ton każda. Wspiera jest 60 tzw. lin wiatrowych.

Przy okazji warto dodać, że imponujący most Sky Bridge 721 wchodzi w skład ścieżki edukacyjnej Most Czasu. Jej łączna długość mierzy dwa kilometry. Naturalne walory krajobrazowe i widokowe wzbogacono technologią rozszerzonej rzeczywistości, z której mogą skorzystać posiadacze smartfonów z włączonym dostępem do internetu.

Najdłuższy most wiszący na świecie wResorcie Dolni Morava będzie dostępny dla turystów od 13 maja. Wstęp na obiekt będzie biletowany – dostęp do tej atrakcji umożliwia wykupienie biletu w cenie 350 koron czeskich dla dorosłych oraz 245 koron dla dzieci.

Wszelkie szczegóły na temat wstępu, okolicy, bazy noclegowej oraz pozostałych atrakcji znajdziecie na stronie dolnimorava.cz

 

Lokalizacja w pobliżu południowej granicy Polski sprawia, że Sky Bridge 721 z pewnością będzie chętnie odwiedzany przez turystów z naszego kraju i warto go wpisać na listę obiektów do odwiedzania w czasie najbliższych wakacji.