Telefony z klapką wciąż mają wielu fanów, którzy z sentymentem wspominają czasy, kiedy innowacyjne i atrakcyjne stylistycznie modele Motorola Razr święciły triumfy. To właśnie do nich skierowany był powrót tej serii w nowej odsłonie i wygląda na to, że był to strzał w dziesiątkę, bo jesteśmy już o krok od premiery 3. generacji. Od dłuższego czasu wiemy już, że nadchodzące moto Razr 3 będzie modelem flagowym, ale po raz pierwszy mamy okazję przekonać się, jak będzie wyglądać.

Wszystko za sprawą sprawdzonego branżowego źródła, Evana Blassa, który podzielił się w sieci zdjęciami testowego egzemplarza tego smartfona o nazwie kodowej Maven. Już na pierwszy rzut oka można dostrzec, że nowa wersja straciła charakterystyczny "podbródek", nawiązujący do oryginalnych modeli Razr i zamiast tego zaczęła przypominać rozwiązania konkurencji, a konkretniej choćby Galaxy Z Flip3 od Samsunga.

Oznacza to, że składa się na dwie równe części, co wygląda zdecydowanie nowocześniej - podobnie jak wyspa aparatów kryjąca podwójny aparat, tj. 50 MP sensor główny oraz 13 MP do zdjęć makro i szerokokątnych (z przodu czeka 32 MP kamerka do selfie). Evan Blass informuje również, że skoro zniknął podbródek, czytnik linii papilarnych musiał znaleźć nowe miejsce i jest to przycisk zasilania.

A jeśli chodzi o wspomnianą specyfikację, to wspomina się o najnowszym high-endowym układzie Qualcomm, czyli Snapdragonie 8 Gen 1, wspomaganym przez nawet 12 GB pamięci RAM i 512 GB na dane. Mówiąc krótko, tym razem będzie flagowo, więc moto Razr w końcu będzie w stanie powalczyć z konkurencją - najpewniej już w lipcu albo sierpniu, choć początkowo tylko w Chinach.