U-Boat Worx to holenderska firma znana za sprawą prywatnych łodzi podwodnych, konstruowanych na zamówienie zamożnych ludzi, którym zwykły jacht już nie dostarcza odpowiedniej frajdy. Ich konstrukcje zazwyczaj przypominają podwodne pojazdy, w których znakomicie poczuliby się złoczyńcy z filmów z Bondem. Są nieduże, luksusowe i bardzo drogie. Jednak tym razem, pojawił się plan zbudowania ogromnej łodzi podwodnej zaprojektowanej specjalnie do organizowania dużych imprez pod wodą.

Rozrywkowa łódź podwodna UWEPRozrywkowa łódź podwodna UWEP Fot. https://www.uboatworx.com

Rozrywkowa łódź podwodna UWEPRozrywkowa łódź podwodna UWEP Fot. https://www.uboatworx.com


Ta wyjątkowa łódź podwodna nosi nazwę UWEP. To prawda, że nazwa nie jest szczególnie dobra, ale w rzeczywistości jest to akronim od Under Water Entertainment Platform. I w tym określeniu mieści się cała idea projektu, czyli podwodna platforma rozrywkowa. Jej wymiary mają być naprawdę spore – długość ponad 35 metrów, szerokość niespełna 8 metrów i wysokość nieco ponad 7 metrów. Daje to całkowitą powierzchnię 487 metrów kwadratowych, a więc przyznacie, że jak na podwodną salę rozrywkową jest to niezły wynik. Twórcy twierdzą, że jej zastosowania mogą być przeróżne i bardzo łatwo dostosować je do potrzeb klientów. UWEP może być podwodnym kasynem, dyskoteką, albo salą weselną. W zasadzie jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia i oczywiście pieniądze. Co ciekawe, ta rozrywkowa łódź podwodna, będzie mogła zabrać na pokład 120 osób.  

Napędem łodzi będzie obojętny dla środowiska silnik elektryczny, zlokalizowany pod podłogą lokalu. Zapewni on działanie łodzi przez 18 godzin. Łódź będzie mogła zejść na głębokość 198 metrów i rozwinąć prędkość do 5 km/h. Taka szybkość pozwoli to na stabilne przemieszanie się, a pasażerowie poza zabawą mogą skorzystać z 14 wielkich okien i podziwiać podwodny świat, oświetlany w nocy specjalnymi reflektorami.

UWEP podwodna łódź rozrywkowaUWEP podwodna łódź rozrywkowa Fot. https://www.uboatworx.com

Zabawa, zabawą, ale bezpieczeństwo gości i załogi jest najważniejsze. Dlatego łódź wyposażono w drugi, awaryjny silnik, którego zadaniem jest utrzymanie zasilania i podtrzymywanie systemów niezbędnych do przeżycia przez 96 godzin. Ma to zapewnić pasażerom bezpieczeństwo do czasu nadejścia pomocy z zewnątrz.

Łódź zostanie wyposażona w przestronny taras wypoczynkowy, a więc przed i po zanurzeniu będzie także okazja do złapania oddechu świeżym morskim powietrzem.

Chociaż UWEP zapowiada się na produkt idealny dla miliarderów to wiele okrętów podwodnych holenderskiego producenta jest kupowanych przez tropikalne kurorty, które wykorzystują je do zabierania turystów na płatne wycieczki.

Cena organizacji imprezy na UWEP nie jest obecnie znana, ale można przewidywać, że tanio nie będzie.