Netflix powraca do tematu transmisji na żywo, które miałyby dostarczać subskrybentom przeróżnych treści – od występów standuperów, przez programy sportowe, ważne wydarzenia kulturalne i rozrywkowe, aż po quizy. Ma to być sposób na przyciągnięcie na platformę użytkowników, którym standardowa telewizja przestała już wystarczać.

Zawsze dobrze poinformowany Deadline donosi, że Netflix obecnie „bada" możliwości uruchomienia transmisji na żywo i potwierdził, że funkcja jest na wczesnym etapie rozwoju. Pojawiła się tu także informacja, że nowa opcja może być również wykorzystana do angażowania widzów na różne sposoby, dla przykładu w głosowanie w programach talentshow, co często jest spotykane w tradycyjnej telewizji.

Transmisje wydarzeń i programy na żywo w Netflix

Komedie na żywo mogą być kolejnym głównym zastosowaniem do transmisji na żywo. Netflix zorganizował w tym roku pierwszy festiwal, w którym udział wzięło ponad 300 komików, w tym Dave'a Chappelle, Larry David, Bill Burr i Jerry Seinfeld. Wiadomo, że 12 występów zostało zarejestrowanych i zostaną one pokazane w serwisie Netflix w tym maju i czerwcu. Do tego mają dojść transmitowane na żywo wystąpienia, które pojawią się w przyszłości.

Warto zauważyć, że Disney+, który w zeszłym kwartale pozyskał 8 milionów nowych subskrybentów, także wszedł w telewizję na żywo i transmitował ceremonię wręczenia Oscarów, a jeszcze w tym roku wyemituje na żywo „Dancing with the Stars", czyli tańczących celebrytów.

Mimo, że Netflix wciąż jest królem streamingu, to jego korona ostatnio mocno się chwieje. Kolejna podwyżka cen w styczniu przyczyniła się do nieoczekiwanego spadku liczby abonentów. Do tego dochodzą pomysły z wprowadzeniem reklam, zwalczanie współdzielenia kont oraz cięcia kadrowe w serwisie Tudum. W związku z tym transmisje na żywo mogą być sposobem na ratunek, chociaż wielu specjalistów podkreśla, że problemy Netflixa biorą się głównie z tego, że osiągną on już górny pułap subskrypcji i niezmiernie trudno będzie pozyskiwać nowych abonentów, a już na pewno nie w takim tempie i ilości jak to miało miejsce przez poprzednie dwa lata.