Film będzie nosił tytuł tak długi, jak kariera Eltona, a mianowicie - Goodbye Yellow Brick Road: The Final Elton John Performances and The Years That Made His Legend . Mają się na niego składać zapisy z ostatnich koncertów Johna, a w tym finał jego trasy na stadionie Dodger w Los Angeles, który zaplanowany jest na listopad 2022 roku.

Dodatkowo znajdą się w nim wspomnienia całej jego kariery, wraz z archiwalnymi fragmentami i wywiadami, bardzo osobistymi momentami z życia Johna w domu z mężem i rodziną, wspomnieniami oraz wypowiedziami ludzi, którzy towarzyszyli błyskotliwej karierze Eltona Johna.

Autorzy filmu zapowiadają też, że opowiedzą o najciekawszym okresie, przypadającym na lata od 1970 do 1975 roku. To właśnie wtedy, w niewiarygodnie krótkim czasie zdołał wydać aż 10 albumów, z których siedem stało się numerem 1 na liście Billboardu.

Za reżyserię i produkcję tego dokumentu odpowiada duet RJ Cutler i David Furnish. We wspólnym oświadczeniu mówili o wyjątkowości tego projektu i wielkim znaczeniu, jaki ma on dla nich osobiście. Możliwość pracy nad tym filmem określili zgodnie „najważniejszym wydarzeniem w karierze i przywilejem".

Chociaż film ten powstaje na wyłączność dla Disney+, to zostanie mu zapewniona ograniczona premiera kinowa, ograniczoną premierę kinową, a także prezentacje na festiwalach. Wszystko to sprawi, że będzie mógł powalczyć o Oscara.

Disney+ nie ogłosił daty premiery Goodbye Yellow Brick Road: The Final Elton John Performances and The Years That Made His Legend, ale najbardziej prawdopodobny jest przyszły rok, kiedy opadną już emocje związane z pożegnalnym występem Eltona Johna.